Zadnji dnevi raja (za ledne plezalce)

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Uporabniški avatar
Rado
Prispevkov: 191
Pridružen: 10 Feb 2005, 07:24
Ime in priimek: Rado

Tik pred uni?ujo?o odjugo smo se v Idrijski Beli zbrali trije predstavniki AO Dom?ale (od katerih nih?e ni iz Dom?al), en predstavnik AO Kranj (ki ni iz Kranja) in en predstavnik AO LJ Matica (ki ni iz LJ).

Najprej smo se zapodili v od avta zgolj 10 minut oddaljeni slapi?, ki so mu prvi plezalci ob pomanjkanju bolj?ih idej nadeli preprosto ime "Prvi v Beli".

Slika

Slap se pona?a s precej pokon?nim in debelim prvim razte?ajem, "uradno" oceno 5- in skupno vi?ino 80 m. Najprej sta ga zmogli Jasna in Valerija, takoj za njima pa ?e mo?ki del ekipe.

Slika

Na vrhu smo se vsi strinjali, da je slap zelo lep, do ve?je atraktivnosti pa mu manjka ?e kak?en dodaten meter vi?ine. Obstaja celo mo?nost, da je slap do?ivel prvo ?ensko ponovitev, vendar bo to treba ?e preveriti pri lokalnih kronistih.

Slika

Ker sem gostom odstopil plezanje v vodstvu, se v debato o oceni nisem spu??al, vseeno pa sem v svojo lastno evidenco skromno zapisal 4+. Saj vendar ne gre, da bi ?lovek samega sebe vlekel za nos, kajne?

Slika

Potem smo zlezli ?e tisto grapico, o kateri sem na forumu ?e poro?al. Andreju in Nejcu je bila moja pripomba, da eden od v bli?ini vise?ih smrkljev najverjetneje ?e ni bil zlezen, saj ga do sedaj ?e nikoli nisem videl potegnjenega do tal, zadosti velika vzpodbuda, da sta zgazila do tja in zlezla ?e tisto slabega pol razte?aja visoko sve?ko. Tudi to prvenstvo bo seveda treba preveriti, in ?e dr?i, bo slap?ek dobil naziv "Frodo". Ve se zakaj.

Uspe?no turo je bilo seveda treba zaklju?iti z idrijskimi ?likrofi pri Mlinarju (kjer se nam je pridru?ila ?e ena Mati?arka), za piko na i pa je poskrbel odli?en teranov liker (on the house!). Mljask!

Slika

Ostale fotografije so tukaj.

LP
Rado
Odgovori