Tehničarjenje v Ospu

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Danes sva si z Gradišotom omislila malce nenavadno zabavo - šla sva v Osp plezat eno tehnično smer, ki jo je pred 20 leti zlezel Silvo Karo. Od daleč zgleda vlečenje po lojtrah lažje od frikanja, pa ni bilo čisto tako. Če ni primerne poke, kamor bi lahko zabil klin ali zataknil frenda, zna biti napredovanje kar zabavno. Na koncu sva še probala na top rope pofrikat najino "novo" smer, pa je po prvem poizkusu zmanjkalo dneva. Bova še kdaj prišla, če ne bo razmer v hribih.

Slika

P.S. Kakšen tehnični raztežaj za pokušino priporočam alpinističnim pripravnikom, ker si v parih metrih zelo razjasniš postavljanje varovanja.
Uporabniški avatar
MarryPOPINS
Prispevkov: 218
Pridružen: 07 Feb 2005, 11:48
Ime in priimek: ?aklina Zahirovic, Vodice

Jez bi si zelo rada to od bliz pogledla. Naslednjič ko te spet prime, mi prosim sporoč, grem zraun. RESNO :oops:

LP Žaka
Ja .... lepo se imejte, ne!
Uporabniški avatar
s0va
Prispevkov: 14
Pridružen: 03 Sep 2007, 19:07
Ime in priimek: Brane F. Gračnar, Ljubljana

Haha!!! ;)

Mi smo se pa že spraševal, kdo sta psihiča, ki cel dan nabijata v skalo in se nikamor ne premakneta.

Bili smo sklepčni pri ugotovitvi, da ziher kaj zares zajebanega lezeta in da se pred našimi očmi dela nova smer ;)
več furat, manj smrdet ;)
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Ni problema Žaka. Sam ti vnaprej povem, da opazovanje tehničarjenja ni atraktivno. Ko prvi v navezi stoji na slabem klinu in išče naslednjo šibko točko stene, se mu v glavi ful dogaja, za ostale pa je bolj dolgčas. In en raztežaj se lahko hitro raztegne na par ur. Bolj zanimivo bo, če boš s seboj prinesla nekaj svojega železa in sama probala kaj naštrikat.
Fant s kladivom
Prispevkov: 86
Pridružen: 04 Feb 2005, 17:55
Ime in priimek: Ljubljna, Gasper Podobnik

Če bo Žaka prinesla kos svojega železa, grem še jaz zraven, ker bo to sigurno njen litoželezni roštil!
Uporabniški avatar
MarryPOPINS
Prispevkov: 218
Pridružen: 07 Feb 2005, 11:48
Ime in priimek: ?aklina Zahirovic, Vodice

q<n
Odličen predlog Fant. Zmejenu; ti sporočim.
LP
Ja .... lepo se imejte, ne!
Odgovori