Vrta?a

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Fant s kladivom
Prispevkov: 86
Pridružen: 04 Feb 2005, 17:55
Ime in priimek: Ljubljna, Gasper Podobnik

Zjutraj, po nekaj te?avah z alarmi in z zbujanjem, smo se 6:10 odpravili z Agipa. ?e pred izvozom za Tr?i? smo se ustavili v koloni in gledali trumo poletov ?elnih (?ejnih) popotnikov. Tako smo z malo dalj?o vo?njo 7:05 ?tartali v klanec. Lepo ob smu?i??u, ki ?e ni delovalo. Tako do zgornje postaje, potem pa pre?enje pod pobo?ji Na Mo?eh, kjer se nam je za?elo predirat do pasu. Ker smo ?li nabirat kondicijo, se nismo pustili in smo zgrizli do ?leba. Tam smo si nadeli dereze, cepine in ?elade in se po?asi za?eli prebijat v vzhodno grapo z obliko ?rke Y. Bili smo prvi ta dan. Sneg se je prediral in se valil v dolino. S strani so vsake toliko v grapo pr?ili sne?ki, mi pa v levi krak Y. Suvereno smo ?li ?ez skalni skokec, ki je bil kar zalit, vedar se je sproti razkrival. Postajalo je vedno bolj toplo. Naenkrat pa se je privalil ?e manj?i plazek, s srhljivim zvokom, ki me je tik pod vrhom prepri?al, da vseeno vrh ni nujen. Tako smo hitro obrnili in odcokljali na dr?avno mejo med Palcem in Zelenjakom. Tam smo se okrep?ali, se ?e enkrat prepri?ali, da je Slovenija lep?a od Avstrije, nato pa po ?tirih (se je manj udiralo) v dolino. Po poti smo videli ?e nekaj plazovin z Begunj??ice. In ?e hop v Kompas bar, ker nas je natakar vedno tako vesel.
Na vrhu torej nismo bili, smo pa izbolj?ali pripravljenost in pognali endorfine po ?ilah. Tako smo Sirota jerica, Zaspanka, Primamo? in jaz smeje zaklju?ili sobotno avanturo.
:lol:
Uporabniški avatar
Poison Ivy
Prispevkov: 255
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:35
Ime in priimek: Ivana Odič

v nedeljo smo se tudi Sa?a, Maja, Jelena, Miha, Klemen, mati?arski gost Davor in jaz odpravili na Vrta?o. Uspelo nam je osvojiti vrh-celo vse tri. Gor smo pri?li ?e pozimi, od?li pa spomladi. Imeli smo pre?udovit son?ek, ki je sproti pobiral sneg in razkrival meli??a. Na ?alost me je tale son?ek kar preve? zapekel. Kar te?ko je bilo oditi spet v meglo, kjer nas je za tola?bo ?akal pir in vro? ?aj. Tokrat je bila tura skoraj prekratka... 8)
"Maybe true. Maybe not true. Better you believe." - Sherpa saying.
Uporabniški avatar
jelena
Prispevkov: 195
Pridružen: 18 Feb 2005, 12:06
Ime in priimek: Jelena Kljaji?, Ljubljana

Verjetno smo v navdu?enosti nad spremembo letnih ?asov pozabl na pomladno gorsko sonce. Zato pa nanj bolj intenzivno mislim dans, saj mam obraz tak, kot da bi v?erej cel dan pucala pr?gano pe?ico :wink: , zatorej mladim nadobudnim hribovcem tud kaka kremca ne bo odve?!
8)
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

Tale s pr?gano pe?ico ... je pa dobr!! :lol:
Uporabniški avatar
WildRose
Prispevkov: 389
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:22
Ime in priimek: Saša Bobič

V soboto smo se ?li gret v Kal, pa cel dan nismo zlezli iz dolgih rokavov :???: Temperaturo je dvignila le novica, da so na parkiri??u vdrli in pre?ekirali 12 avtomobilov :x

V nedeljo smo se ?li "?eli?it" v napovedane nizke temperature in slabo vreme, pa do?iveli krasno turo v lepem vremenu in pr?li domov vsi po vrsti o?gani od sonca :oops:
Pe?akom se je del poti ?ez gozd in ru?evje prediralo do ... :roll: midva s Klemnom pa sva na smu?kah brez te?av pridrsala do vstopa v grapo. Klemen je smu?i tovoril ?e po grapi in jo tudi presmu?al, jaz pa sem se mu na smu?kah pridru?ila spet na vstopu v grapo. Po zasne?enem meli??u se je dalo krasno vijugat, ?eprav je bil sneg ?e precej oju?en in mestoma si zaril do kamnite podlage. Od vzno?ja pa do gozdne meje pa je bila smu?arija ena sama u?ivancija :razz: Sledilo je lomljenje po gozdu in po skorjasti podlagi, ki se je prav hinavsko predirala, vendar je bilo tudi to matranje na koncu nagrajeno - smu?anjem po sicer trdem a popolnoma praznem smu?i??u. Prismu?ati se da skoraj do spodnje postaje sede?nice.
Piko na i pa je dodal ?e natakar v Kompasu, ki je bil za razliko od kolega, ki nas je razveseljeval na zaklju?ku skupne ture, maximalno prijazen in ustre?ljiv, ?e po?astil nas je s hudo dobro sladico, ki jim je ostala od kosila. Njami! Hvala stric, ?e pridemo k vam :D
Uporabniški avatar
zMaja
Prispevkov: 71
Pridružen: 04 Mar 2005, 20:30
Ime in priimek: Maja Starc

Mi je kar mal la?je pr srcu k vidm, da nisem edina, k me pe?e in zateguje ke po faci. Ampak se tola?im, da bo jutr precej lep?a farbica kot ?e bi v?eri pe?ico pucala. Tale nedeljski izlet se je res prilegu po mojem dolgem obdobju ilegale.

gd?. Rde?eli?na :oops: [/quote]
Odgovori