Riofreddo

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

V soboto smo se Magi, EnMatej, Ur?ka in moi izneverili klicu ferajna in se namesto pod v zadnjem ?asu razvpito Lo?ko steno odpravili v dolino Mrzlih vod. Pozdravili so nas zga?en dostop, dovolj ledu, sprejemljivo vreme, lu?tna plezarija in na sestopu - ?kodo?eljno ru?je Belih vod ...
Podatki za ponavljanja ?eljne; dostopa ja za dve uri, plezali smo dobrih sedem ur (do vrha, na ?tantih smo se nekajkrat ?akali ...), sestopali pa nekje med dvemi in tremi urami (v Bele vode, kjer nas je ?akal avto); z opremo ni treba pretiravat, rabi? ene 5 - 7 vijakov, 60-metrco ... ?tanti so navrtani.
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

Kon?no sem za silo usposobil tole elektronsko ki?to.
Bom pa ?e jaz malo pokomentiral.
V petek popoldne me ?e prijemlje, da bi ?ez vikend zabu?aval. Slabo voljo grem, kot kaka baba te?it v ?oping. Rezultat: nov ?trik. Takrat zazvoni telefon. Grega se doma bori z virusi. Bi ?el jaz namesto njega? Jasno!!!!! So?alje Grega. Gas!!!
Po vseh pretresih, ki jih moj bioritem do?ivlja v slu?bi je vstati ob pol ?tirih za plezarijo ma?ji ka?elj. Magija poberem na celov?ki in ob pol petih sva ?e na cestninski. Adrenalin me po?asi zbuja. Le kak?na je ta razvpita soteska? Do Jesenic po?asi pozajtrkujem vsakodnevni jogurt z muslijem. Cariniki pomahajo, ?e par ovinkov in ?e smo v Rablju. Vse gre kot namazano. Prideta ?e Simon in Ur?ka. Parkiramo vsak avto na svojo stran hriba in pot pod noge. Po dolini Mrzle vode je za dve uri po?tene hoje. Vmes mi Magi ka?e, kje sta s Simonom lezla prvenstvene. Vse skupaj je letos precej kopno. Soteska zgleda skrajno divje z navpi?nimi stenami in vise?imi sve?ami. Na vstopu sta parkirata dva Italijana. 300 km dale? sta pri?la. Pa glih danes!!! :x
Andrej in Simon ju strokovno ocenjujeta, zavijata z o?mi in se pripravljata na zmrzovanje na ?tantih. Kasneje se izka?e, da "Gianni Ghiaccio" in "Franco Candella" v nasprotju z ve?ino sonarodnjakov plezata hitro in brez galame. Prvi cug je vse ?e malo ?udno. Ne vem kako bi se postavil, boli me zapestje... Kasneje plezarija ste?e, sve?a malo navije, la?ji teren za malo po?itka in ?e zadnji cug z odli?nim ledom pa smo v izstopni grapi. Z Magijem pohitiva do ?krbine in v zavetju ob toplem ?aju ter zvo?ni spremljavi vetra zadovoljno ?akava drugo navezo. Zaradi takih trenutkov se gre v hribe.
Sestop je dve uri sledenja gamsov, ga?enja, padanja med ru?je, puzanja in podobnih voja?kih ve??in. Ko sedimo pri Alja?u v Mojstrani je telo prijetno utrujeno, glava pa ?ista in zadovoljna.
Super smo se meli. Kon?no prava tura. Hvala Simonu in Andreju za vodstvo, ter vsem trem za dru?bo. :D

Slikce so v galeriji.

P.S. ?e kdo od ponavljalcev najde ?rauf na sne?i??u pod drugim cugom, dobi pivo ali dva.

Matej
Samo brez panike.
Odgovori