Filmi v cd-ju

O vsem, kar res ne paše nikamor drugam...
Odgovori
Uporabniški avatar
gregapega
Prispevkov: 70
Pridružen: 04 Feb 2005, 10:46
Ime in priimek: Ljubljana

Ogledal sem si oba ve?era, minimiziral bole?ine v riti s pogostim menjavanjem pozicij na trdih cdjevskih stolih. Druga? je bila pa atmosfera ful prijetna, velik doma?ga folka, kar se modnega poro?ila ti?e so med toaletami prevladval flisi, nizki treking ?evli, pr tipih dva dni stara bradica, pr ?enskah ?opi in afro.

Drugi dan je po moje prikazal kvalitetnej?e filme, zmagal pa je 5 elementov avstrijca Thomasa Miklautscha. Prv dan sta bla fina ?enske na K2 in Poklic: gorski vodnik , ta je bil nekak dnevnik usposabljanja oz preverjanja kandidatov.
Ne prezgodaj in ne prepozno, ne prehitr in ne prepo?a?.
Uporabniški avatar
project manager
Prispevkov: 111
Pridružen: 10 Feb 2005, 14:12
Kontakt:

no pa odprimo debato in ovrednotimo vtise..

...se bom spotkanil ob film :minigun: ?enske na K2...vsem referencam navkljub, je po mojem mnenju avtor brcnil v temo, oziroma si napolnil denarnico...?eprav je zanimiva tema, je bil re?iserjev pristop za moj okus preve? senzacionalen, temo je obdelal nekako v slogu rumenega tiska....k temu vtisu je zagotovo pripomogel "televizijski na?in" prikazovanja - pa? zaklju?ena poglavja, prostor za reklame in na koncu vsakega poglavja povzetek prej?njega...tako smo v eni uri po n-krat sli?ali eno in isto stvar....?e prikazovanje raztegne? na ve? tednov to gre, sicer je zelo mote?e, nadle?no....odve? je napisati, da je marsikatero KINOOKO bolj kvalitetno...

HOWGH - govoril sem.... 8)
...takla mamo, pa kola se dajemo...
Uporabniški avatar
WildRose
Prispevkov: 389
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:22
Ime in priimek: Saša Bobič

Ja, eni smo zignoriral CD-jevski bonton in prletel na projekcijo pre?vicani in z blatnimi ?evli direkt iz plezali??a :oops: Ampak ne na? Grega, ma je bil lep ko pu?lc, pa ?e di?u je tko: bela sraj?ka, fri?n obrit :roll:
5 elementov je res ful dobr narjen film, ni ?udn da je surferski film premagu alpinisti?ne. Mogo?e bi ga edin lahk mal skraj?al, na konc se mi je ?e mal vleku, al je blo pa to zarad mu?ilnih stolov v Cdju :( in pomanjkanja placa za noge- gospa pred mano nekak ni bla navdu?ena nad tem, da bi jih mela za vratom. Ostali filmi so bli vredni ogleda (ampak iz fotelja!), fascinirali so me predvsem gibi lednih plezalcev in pa mulo, starosti mojga alja?a, ki leze 11ke!! Sm pa pri?akovala res bolj alpinisti?ne filme, odprave pa to. Verjetn je program v torek bolj zadostil podobnim okusom.
Uporabniški avatar
gregapega
Prispevkov: 70
Pridružen: 04 Feb 2005, 10:46
Ime in priimek: Ljubljana

No, sej sm jz tud dan prej pr?u u mojem flisku - nism hotu re?t, da je to bed :) , k men je prou fajn, k na vseh projekcijah in predavanjih - u ?panskih borcih takrat pozim pa na P.Kozjeku tko hitr vid?, da folk nekak skup pa?e. Ja, filmi so bli v ponedeljek slab?i, sploh se mi zdi, da dokumentarci postajajo nekak?ni videoclipi, men recimo manjkakjo podatki, tko kot so jih bli polni dokumentarci na National G. al pa Discoveryju pred letom, dvema. Zgleda gre zmeri bolj za eno opti?no dobivanje vtisov kot pa za zgodbo, esej... Me pa zanima kaj bi rekel nekdo, ki pozna sceno, na prijavljene filme.
Ne prezgodaj in ne prepozno, ne prehitr in ne prepo?a?.
Uporabniški avatar
WildRose
Prispevkov: 389
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:22
Ime in priimek: Saša Bobič

Niti za trenutek nism podvomla, da ti ne ?teka? te scene in da si se tko spedenu zarad alp. filmov - razlog je bil lepo viden :evil:

Kar se pa filmov ti?e, ok 5 elementov je bil za par kategorij bolj?i, drga? je pa mene dost bolj navdu?u film Karakoram Khush, jaka&co, kot pa vsi v?eri prkazani.
Uporabniški avatar
gregapega
Prispevkov: 70
Pridružen: 04 Feb 2005, 10:46
Ime in priimek: Ljubljana

TZo?n! To si pa dobr povedala. Men je bil Jakof?i?ev film tud daleko bolj v?e?, oz. mi je pustil ve? vtisov in vsebine, pa film je dvakrat razprodal dvorano ?panskih borcev, ki je ve?ja od LInhartove. Tud Kresalov film na ferajnu je bil bolj?i, bolj dokumentaren, pa humor, pa domi?ljija, hja, pa substance... vsaj mal za?uti? kako je v Himalaji. V bistvu men tale izbor v cdju ?e mal di?i na ?kandal 8) Bo treba nekaj ukrent!
Ne prezgodaj in ne prepozno, ne prehitr in ne prepo?a?.
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Po mojem okusu bi razvrstil filme tako:
1) Led, plastika, mo? - ma kak?ni gibi, me je kar navijal ko sem sam gledal (poleg navijanja v kolena od nemogo?ih stolov)
2) Generacija L ? David Lama - res dobra mularija
3) Trans v Dolomitih - zanimiva re?itev mukotrpnih sestopov - 1 minuto po osvojenem vrhu si na piru v dolini.

Nagrajeni film 5 elementov mi nekako ni sedel. Tip se z avioni in d?ipi vozi po svetu, malo surfa in v filmu poka?e par buldo?erjev in dimnikov, da zgleda bolj ekolo?ki. V glavnem isti kadri z razli?nim ozadjem so se ponovil ene 6x.

Jakatov film iz Karakoruma pa je bil itak bolj?i od vseh tukaj prikazanih. Se vidi, da ga je moj bratranc naredu.


P.S. Ja Sa?a, se je treba spedenat, ?e te dobra bejba povabi v kino. :wink:
Odgovori