Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica
Topel domek za vsakogar

Prijava |  Registriraj se |  Pomoč pogostih vprašanj  | Seznam članov |  Išči  | Galerija

Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Alpinistični vzponi » Centralna grapa v Vrtači
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo 
Centralna grapa v Vrtači
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 15, 2010 9:39 pm Odgovori s citatom
Jernej Horvat

Pridružen/-aPet Okt 2009 8:14
Prispevkov28
KrajLjubljana

Danes smo šli pogledat kako izgledajo odlične razmere na Zelenici. Luka, Blaž, Jernej in Jernej smo si izbrali Centralno grapo v Vrtači in izkoristili krasen dan. Razmere v grapi so bile zares odlične: zalit skok, trd-zbit-pomrznjen sneg po celotni višini, za konec pa še nekaj sonca ob sestopu. Škrip-škrip! Sicer mrzlo, ampak kdo bi se na tak dan sploh pritoževal… Ponovljivo!

Naša grapa

Spodnji del je položnejši…

…nato se strmina poveča

Blaž je šel pogledat, če lahko potegne varianto smeri, pa ni šlo

Ostali smo medtem pikali proti vrhu

Vsak je našel svoj izstop

Grape so za amaterje, ostane nam edino praskanje
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom Jernej Horvat Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 16, 2010 7:46 am Odgovori s citatom
Izi

Pridružen/-aPet Mar 2005 10:20
Prispevkov427
KrajBrezovica

Lepo ste začeli novo zimsko sezono. Cool

Če danes pridete na KINO OKO, dobite vsak po 1 klin. Very Happy Drogar veliko smeje

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 16, 2010 11:48 am Odgovori s citatom
Janez18

Pridružen/-aPet Avg 2009 7:55
Prispevkov42

Very Happy

Nazadnje urejal/a Janez18 Čet Dec 16, 2010 11:13 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom Janez18 Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 16, 2010 11:49 am Odgovori s citatom
Janez18

Pridružen/-aPet Avg 2009 7:55
Prispevkov42

Lep pozdrav

Tudi jest sem danes hitro ušel (no sploh me ni bilo tam) iz faxa in odšel na Begunščico..
Razmere so odlične in celo malo sončka je bilo Smile

Aja slik pa na žalost ni,ker je fotoaparat ob zadnji uporabi ostal prižgan in tako je baterija ostala prazna in ostal sem brez slike na vrhu,ker sem rekel,da bom slikal na vrhu Smile

lep pozdrav vsem skupaj Smile Smile
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom Janez18 Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 16, 2010 3:55 pm Odgovori s citatom
Verho

Pridružen/-aNed Jan 2010 8:37
Prispevkov19
KrajBlaž Završnik

Janez, mogoče si pa na kakšni naši fotki Begunščice. Sam dovolj mormo pozumirat Smile

Res je pa razmera fenomenalno huda in najbolj nora sploh. Ne da bi zares vedu, kr je bla to moja prva grapa... Razz
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom Verho Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 16, 2010 4:04 pm Odgovori s citatom
javoršek

Pridružen/-aSob Jan 2010 18:07
Prispevkov389
Krajlj

Fantje živjo, na telih fotkah vidim da eden od vas čez grapo nosi dilce-kakšen je bil pa spust?A je ožina že dovolj široka?

lp

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 16, 2010 5:09 pm Odgovori s citatom
Jernej Horvat

Pridružen/-aPet Okt 2009 8:14
Prispevkov28
KrajLjubljana

Luka je suvereno odsmučal grapo. Žal ga nisem mogel fotkat, ker so mi zmrnili baterije in prsti. Na najožjem delu je moral obrate izvajati s skokom.
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom Jernej Horvat Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 16, 2010 10:17 pm Odgovori s citatom
lukacd

Pridružen/-aTor Jul 2010 21:05
Prispevkov10
KrajLuka Cadez

V najožjem delu je grapa tudi dobro zalita.. Široka je kar dovolj, vendar pa je bilo v vstopu v ožino in prvih nekaj metrov totalno ledeno.. Drugače pa je sneg v grapi trd in pomrznjen, tako da še dobro, da sem na sveže nabrusil robnike na smučah Wink

LP

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 17, 2010 10:22 am Odgovori s citatom
Evil Eve

Pridružen/-aTor Dec 2005 9:30
Prispevkov199
KrajEva Grosek

Hvala, fantje, za dobro idejo. Super razmeri se nisva mogli upreti tudi Ana in jaz, zato sva se vceraj navsezgodaj odpeljali iz Ljubljane.

Bilo je sicer neznosno mrzlo, a se nisva dali.
Sliko z vrha ima Ana, jaz sem imela gor preveč dela z zanohtanimi rokami, da bi še kaj slikala.

Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Alpinistični vzponi
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas  
Stran 1 od 1  

Objavi novo temo  Odgovori na to temo