Centralna grapa v Vrtači

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Jernej Horvat
Prispevkov: 28
Pridružen: 16 Okt 2009, 09:14
Ime in priimek: Ljubljana

Danes smo šli pogledat kako izgledajo odlične razmere na Zelenici. Luka, Blaž, Jernej in Jernej smo si izbrali Centralno grapo v Vrtači in izkoristili krasen dan. Razmere v grapi so bile zares odlične: zalit skok, trd-zbit-pomrznjen sneg po celotni višini, za konec pa še nekaj sonca ob sestopu. Škrip-škrip! Sicer mrzlo, ampak kdo bi se na tak dan sploh pritoževal… Ponovljivo!

Naša grapa
Slika

Spodnji del je položnejši…
Slika

…nato se strmina poveča
Slika

Blaž je šel pogledat, če lahko potegne varianto smeri, pa ni šlo
Slika

Ostali smo medtem pikali proti vrhu
Slika

Vsak je našel svoj izstop
Slika

Grape so za amaterje, ostane nam edino praskanje
Slika
Uporabniški avatar
Izi
Prispevkov: 427
Pridružen: 25 Mar 2005, 10:20
Ime in priimek: Brezovica

Lepo ste začeli novo zimsko sezono. 8)

Če danes pridete na KINO OKO, dobite vsak po 1 klin. :D q<x
Izi
Janez18
Prispevkov: 42
Pridružen: 21 Avg 2009, 08:55

:D
Zadnjič spremenil Janez18, dne 16 Dec 2010, 23:13, skupaj popravljeno 1 krat.
Janez18
Prispevkov: 42
Pridružen: 21 Avg 2009, 08:55

Lep pozdrav

Tudi jest sem danes hitro ušel (no sploh me ni bilo tam) iz faxa in odšel na Begunščico..
Razmere so odlične in celo malo sončka je bilo :)

Aja slik pa na žalost ni,ker je fotoaparat ob zadnji uporabi ostal prižgan in tako je baterija ostala prazna in ostal sem brez slike na vrhu,ker sem rekel,da bom slikal na vrhu :)

lep pozdrav vsem skupaj :) :)
Verho
Prispevkov: 19
Pridružen: 24 Jan 2010, 08:37
Ime in priimek: Blaž Završnik

Janez, mogoče si pa na kakšni naši fotki Begunščice. Sam dovolj mormo pozumirat :)

Res je pa razmera fenomenalno huda in najbolj nora sploh. Ne da bi zares vedu, kr je bla to moja prva grapa... :P
javoršek
Prispevkov: 390
Pridružen: 09 Jan 2010, 18:07
Ime in priimek: lj

Fantje živjo, na telih fotkah vidim da eden od vas čez grapo nosi dilce-kakšen je bil pa spust?A je ožina že dovolj široka?

lp
Džoni
Jernej Horvat
Prispevkov: 28
Pridružen: 16 Okt 2009, 09:14
Ime in priimek: Ljubljana

Luka je suvereno odsmučal grapo. Žal ga nisem mogel fotkat, ker so mi zmrnili baterije in prsti. Na najožjem delu je moral obrate izvajati s skokom.
lukacd
Prispevkov: 10
Pridružen: 20 Jul 2010, 22:05
Ime in priimek: Luka Cadez

V najožjem delu je grapa tudi dobro zalita.. Široka je kar dovolj, vendar pa je bilo v vstopu v ožino in prvih nekaj metrov totalno ledeno.. Drugače pa je sneg v grapi trd in pomrznjen, tako da še dobro, da sem na sveže nabrusil robnike na smučah :wink:

LP
The peak is our goal, but the descent is what we are living for!
Uporabniški avatar
Evil Eve
Prispevkov: 199
Pridružen: 06 Dec 2005, 09:30
Ime in priimek: Eva Grosek

Hvala, fantje, za dobro idejo. Super razmeri se nisva mogli upreti tudi Ana in jaz, zato sva se vceraj navsezgodaj odpeljali iz Ljubljane.

Bilo je sicer neznosno mrzlo, a se nisva dali.
Sliko z vrha ima Ana, jaz sem imela gor preveč dela z zanohtanimi rokami, da bi še kaj slikala.

Slika
... da začutim, da živim...
Odgovori