MATI?ARSKE IGRE

O vsem, kar res ne paše nikamor drugam...
Odgovori
Kresalov Ata
Prispevkov: 76
Pridružen: 07 Apr 2005, 13:15
Ime in priimek: Gregor Kresal, USA
Kontakt:

Res je, da priponka alpinisti?ni, za na? odsek ?e posebej, pomeni, da ste tukaj v glavnem alpinisti. A preve? enosmerno ?ivljenje vodi v enoumje? Zato me zanima va? morebitni odziv na organizacijo t.i. Mati?arskih iger, ki bi lahko bile tudi na?a mala vsakoletna olimpijada ali pa mundial, ?e ho?ete. ?e zarukani akademci imajo svoj tek okoli kola, celo (p)ra?i?ani imajo vsako leto svojo plezalno tekmo, mi pa ves ?as sedimo v Bailyu?

Tale peteroboj mi je ?inil v glavo:

1. disciplina: ?Povezovalni vzpon?
Bolder tekmovanje na balavanih Sivnice ali Belega kamna. Smeri morajo biti dostopne vsem, postavi pa jih mo?ni Urh. To?kuje se ?tevilo preplezanih smeri.

2. disciplina: ?Re?evanje samega sebe?
Prusikarjenje na visoko smreko. Vrv mora iti navpi?no, s pomo?jo capinov pa jo napelje jekleni Samec. To?kuje se ?immanj?e ?tevilo premikov vozla.

3. trisciplina: ?Koordinirani padec?
20 metrski skok ? nihaj z balvana, s plezalno vrvjo. Udarec v drevo se mora izklju?iti, logistiko pa uredi neustra?ni Mi?ko. Med nihanjem je potrebno popiti eno malo pivo. To?kuje se umetni?ki vtis.

4. disciplina: ?Hitrost je varnost?
?print z nahrbtnikom (10 kg) na Jermanco. Cesta, ki ne sme biti luknjasta, ?e stoji. To?kuje se ?as.

5. disciplina: ? ?ivaljenje?
Polaganje roke z lokalnim veprom, ?e se ne bo ravno gonil. Itak se to?kuje obseg bicepsa.

Razglasitev rezultatov in piknik na Jermanci v cilju ?printa. To?ke se se?tevajo. Dekleta te?jejo z 9.5 kg. Tisti z najve? to?kami dolo?i discipline za naslednje leto. Zmagovalci so vsi in dobijo prakti?ne nagrade, ki si jih kupijo sami. Va?no je sodelovati.

Torej?
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

In ?e en, enak problem, kot vedno.

6. disciplina: "Kdo bo to organiziral?" :)
Ventil
Prispevkov: 86
Pridružen: 22 Feb 2005, 19:48
Ime in priimek: Komac

ko jekleni samec pleza na smreko bi blo dobr crashpade prestavt izpod balvana tja....
Uporabniški avatar
bikec
Prispevkov: 317
Pridružen: 19 Maj 2005, 11:12
Ime in priimek: anže martinčič

Niti ni slaba ideja.
fuk je kranjcem v kratek čas
Kresalov Ata
Prispevkov: 76
Pridružen: 07 Apr 2005, 13:15
Ime in priimek: Gregor Kresal, USA
Kontakt:

Za organizacijo bi v tem primeru poskrbel jaz. V upanju, da bodo "vnaprej dolo?eni" poverjeniki za posamezne discipline vsaj malo pomagali. Predvsem bi bilo potrebno najti primeren datum za izvedbo, ki je lahko seveda tudi jeseni.
Gost

se lahko mati?arskih iger udele?imo tudi ra?i?ani?
Odgovori