Ledno plezanje v Dunji ? 2. del

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Prej?nji teden sem napisal, da se v dolini Dunje skriva veliko atraktivnih slapov, vendar bo treba priti prej, ?e jih bomo ?eleli preplezat. Pa se je mati narava usmilila leda potrebnih klajmberjev in je poslala ?e eno po?iljko mraza.

V soboto smo se Mi?ko, Gradi?o, ?kili in jaz ponovno odpravili v dolino u?itkov.

Slika
Plezanje si je potrebno prislu?it s skokom ?ez vodo.

Slika
Tokrat smo se odpravili malo bolj desno kot zadnji? in po pol ure prigazili do ?udovitih previsov. Mi?kota je matral Bubujev miks Ronin po sredi strehe in sve?a na desni, vendar se je led na vrhu preslabo dr?al skale. Ker se ni noben ?elel ubit, sta se Gradi?o in ?kili odpravila nazaj dolino pogledat tri seksi sve?e, midva z Mi?kotom pa poskusit sre?o v ?la?ji? levi varianti.

Slika
Mi?ko pleza proti strehi

Slika
Prestop v vise?o sve?o

Slika
Je ?e ?ez

Slika
Sledil je en kraj?i razte?aj po luskah, nato pa ?e dve sve?i do vrha. Zadnja sve?a je potrdila pravilo, da si 1 m pod vrhom ?e vedno bli?je tlom kot vrhu. Visoka vsega 10 m, vendar nemarno raz?rta je zahtevala kar nekaj spretnosti.

Slika
Na sliki je ozna?ena smer, ki sva jo preplezala. Visoka je 130 m in zelo atraktivna. Mi?ko jo je skromno ocenil na 5+, jaz bi glasoval za 6-.
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

?estitke za dober vzpon! Sem vam kar mal fov? :x
misko

ziv

je blo kr fletn :evil:
Slejc ve kako to zgleda je blo zlo podobn Clownery v Furnelu mal la?je a samo na vijake tko da je blo mal bl na psiho ni pa tok te?ko

jst mislm da je solidna ?estica zaradi varovanja in vise?ih sve? ni pa tolk navpi?nega, bl se stvari majejo in tresejo, je pa ?e potencijala za ene par lu?tnih linij po vise?ih sve?icah

Next year, al pa ta teden zgodaj zjutraj grete lahk kej novga zlest, folk navali, fotke pa vidte Malen?ek to blame bom ?e jst kej prlepu k prklopm fotlca na ra?

lp 8)
Odgovori