Zakaj (ne)hodim plezat v Jar?e

O vsem, kar res ne paše nikamor drugam...
Uporabniški avatar
bikec
Prispevkov: 317
Pridružen: 19 Maj 2005, 11:12
Ime in priimek: anže martinčič

Kot pove naslov, razpi?te se, kaj vs tok odvra?a od jar?, da ni nobenga k bi tm plezu? So to mastni grifi, prete?ke smerce, neugodni termini?
?e bo kej ?elje, se bomo ukvarjal s steno in vlagal dnar not, trenutno pa se to ne spla?a, ker ni interesentov.
Tko da prosm vse da kej napi?ejo.
hvala :)

Morm povedat, da je 5 smerc (od6) opremljenih za top-roap plezanje, v 2 so not skor usi kompleti, pa v eni na te?jih mestih.
fuk je kranjcem v kratek čas
Uporabniški avatar
Rado
Prispevkov: 191
Pridružen: 10 Feb 2005, 07:24
Ime in priimek: Rado

Mene pa zanima, ?e bi bilo mo?no dobiti karte za posamezne obiske in ne zgolj celoletnih?

?ivim in delam namre? 60 km iz Ljubljane, zato bi bilo redno treniranje v Jar?ah zame ?ista izguba ?asa in denarja. Bi pa pri?el od ?asa do ?asa, ko bi plezanje lahko zdru?il s kakim drugim opravkom v LJ.

Sprotno zara?unavanje bi bilo verjetno sila neprakti?no, morda pa bi se dalo to urediti tako, da bi vnaprej vpla?al recimo 5, 10, 15 obiskov, ki bi jih lahko potem potro?il kadarkoli tekom ene sezone.

Razmislite. Morda bi ta mo?nost pri?la prav ?e komu...

LP
Rado
Uporabniški avatar
bikec
Prispevkov: 317
Pridružen: 19 Maj 2005, 11:12
Ime in priimek: anže martinčič

Hvala za odziv.
Js sm tut ?elu met pla?ljive obiske, sam je najvi?ja in?tanca dala dobr argument, da bi vsi pri?li v enem kratkem obdobju na steno (slabo vreme), pol pa spet n ebi bilo nikogar. Takrt se je sicr smatral, da bo kdo clo kupu letno karto, in bi bil pol prevelik dren. ?e ne bo noben karte kupu, al pa pokazu interesa za to bi pomoje res lahko za?el samo zara?unavat obiske, sej je ?e blo tko u?as.
lp
fuk je kranjcem v kratek čas
Uporabniški avatar
tagajstna
Prispevkov: 185
Pridružen: 15 Mar 2005, 13:45
Ime in priimek: Neda Podergajs

?e en predlog:

Mam sicer celoletno karto, a mi je stenca v Jar?ah povsem neuporabna, ker mi je od rok, pa ?e ne na?utam se tolk kot v ?i?ki v istem ?asu. Zato bi z veseljem komu, ki bi hodil samo v Jar?e, podarila pol svoje karte.
Ker verjetno to ni izvedljivo, predlagam za naslednje leto, da se prodajajo 3 vrste kart po troje razli?nih cenah:
samo za ?i?ko, samo za Jar?e in za oboje.
Never ever give up!!
Uporabniški avatar
WildRose
Prispevkov: 389
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:22
Ime in priimek: Saša Bobič

Jst pa predlagam, da pretepemo ravnateljico v Jar?ah, izsilimo ponovno postavitev bolderce, zahtevamo vsaj dveurni termin trikrat tedensko in potem cel ferajn tam pleza, ?uta, brca in ska?e.

?e pa to ne rata, pa:
komplet kart za 10 obiskov + omejitev ?tevila obiskovalcev = tisti z letnimi kartami imajo prednost / redarji delajo red, kontrolirajo karte in zaklepajo vrata, ko je maximum obiskovalcev dose?en.
Kako naj pogledam resnici v oči, ko pa prasica vedno miži!
Uporabniški avatar
Stef
Prispevkov: 206
Pridružen: 09 Jul 2005, 16:01
Ime in priimek: ?tefan Wraber, okolica Orto bara

Skratka, vse skupaj se pribli?uje javni upravi :shock:
takle mamo, ce je vojna, je vojna za vse...
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Zakaj mi stena v Jar?ah ni v?e?:
- na veliki steni potrebujem ?trik, sisteme in soplezalca, kar predstavlja dodatno logistiko
- na bolderci lahko sestavljamo poljubno dolge in te?ke smeri. Najraj?e imam sestavljanje smeri na na?in, da vsak doda 5 gibov. Potem prijatelji v smer dodajo gibe, ki mi ne le?ijo in me prisilijo k u?enju. Za vzdr?ljivost je koristno tudi plezanje minutk po ?alcah. Na veliki steni splezam do vrha po 5 ali 6 smereh in konec.
- ne maram, da me sna?ilke me?ejo ven, dokler se ne naplezam in ne zaklju?im z razgibavanjem.

Predlagam, da se ravnateljice ne pretepa, ampak se v Jar?ah ohrani samo termine za plezalno ?olo. Kompliciranje s takimi in druga?nimi kartami ne pride v po?tev, ker se ne bo nih?e s tem ukvarjal. Lahko bi kve?jemu vpra?ali na novi stenci na Parmovi, koliko popusta dajo, ?e alpinisti?ni klub naenkrat kupi recimo 100 vstopnic.
Pero
Prispevkov: 76
Pridružen: 17 Feb 2005, 14:24
Ime in priimek: Ljubljana, Peter Kumse

Jest bi prsu enkrat do dvakrat na mesec, pa se mi ne splaca za celoletno karto dajat.
Nardite kartoncke za 10 obiskov kot so v Grosupljem, pa bo.
Climb more, suck less
Uporabniški avatar
WildRose
Prispevkov: 389
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:22
Ime in priimek: Saša Bobič

Prej ko se sprijazni? z javno upravo, la?je ti bo. Btw, predlagal nisi nobene re?itve.

V jar?ah so po mojem problemati?ni predvsem termini (enourni, zgodaj popoldan, ?etrtkov), pa to, da je za uspe?en trening treba plezanje na visoki stenci kombinirat z bolderco.

V sprotnem pla?evanju kart tud jst ne vidim smisla. S prodajo kompletov 5, 10 kart pa nebi bil noben ni? bolj obremenjen: pla?uje se itak na Miklo?i?evi, naloga redarjev je pa tud, da preverijo kdo ima karto in kdo ne - letno al pa za posamezen obisk. Pa trojna korist bi bila od tega: ferajn bi pokril(?) najem stence, Bikec ne bi sameval v Jar?ah, folk bi pa brez slabe vesti prihaju v jar?e in plezu :)
Da bi pa poleg dveh stenc pla?evali ?e ta tretjo, ob tem da je ena ?ist, druga pa napol prazna, pa res ni smiselno.

In zakaj ne hodim plezat v Jar?e?
Ker hodim na bolderco v ?rnu?e, ?e ena letna karta za ob?asno popestritev s plezanjem na visoki stenci mi je ?ist tuma?, ?vercat se ne mislim, druge mo?nosti pa ni. Pa bi ?la z veseljem kdaj pogledat tja.

Sna?ilke so pa po vseh ?olah enako sitne. Ob desetih bi ?le vse rade ?e domov. ;)
Kako naj pogledam resnici v oči, ko pa prasica vedno miži!
Uporabniški avatar
project manager
Prispevkov: 111
Pridružen: 10 Feb 2005, 14:12
Kontakt:

poznam vsaj re?itev za ?astilke: kak?no kilo kave sem pa tja in je zmaga...vsaj izku?nje tako govorijo...ker je v bli?ini glih nov let....
...takla mamo, pa kola se dajemo...
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

WildRose napisal/-a:Da bi pa poleg dveh stenc pla?evali ?e ta tretjo, ob tem da je ena ?ist, druga pa napol prazna, pa res ni smiselno.
Odvisno iz katerega zornega kota gleda?. Meni je npr. ?isto brez veze dat 25 jurjev za 2x tedensko plezanje, ?e imam lahko za 200 jurjev doma lastno bolderco in plezam vsak dan. Nekomu je brez veze dat 25 jurjev, ker bo plezal 1x na mesec. Letne karte za natanko 2 termina tedensko o?itno veliko ljudem ne ustrezajo. Mogo?e bi bil prvi korak res uvedba kart kot v Grosuplju in zdru?itev terminov s ?e kak?nim farajnom.

Idealno pa bi bilo, da bi se tole zajebavanje s stencami outsourcalo kak?nemu plezalnemu centru, ki bi sam skrbel za termine, karte, grife ipd. Mene ne moti, ?e zraven pleza kak?en ra?i?an ali akademc, va?no, da lahko plezam takrat ko imam ?as.
Uporabniški avatar
jelena
Prispevkov: 195
Pridružen: 18 Feb 2005, 12:06
Ime in priimek: Jelena Kljaji?, Ljubljana

Od vseh ?e najbolj ?tekam ?istilke, jasno da se jim gladko j.... za bicepse kr enih ?udakov ob 10ih zve?er...
Druga? bi se pa jaz samo strinjala z Ro?co o kompletih prodanih kart. Mislim(o?itno), da kake huronske gu?ve ne bi blo...
Sicer pa odg. na osnovno vpr.: termini res nisgo ravn najbolj?i, cena tud ne, na?utam se pa jest - za razliko od Nede - itak povsod 8) .
Bi pa z veseljem tu jaz ?la mal pogledat kak?ni so grifi pod streho :roll:
Bistvo ?ivljenja ni v tem da ima? dobre karte, temve? v tem, da s slabimi dobro igra?! R. Stevenson
Uporabniški avatar
Jani
Prispevkov: 66
Pridružen: 31 Mar 2005, 17:03
Ime in priimek: Janez Vratanar, Ljubljana

Tukaj bom jes napisal kaj mene odvraca od jars:
1. Grifi so res mastni ampak to se da zrihtat
2. Bolderca je res bolj prakticna za trenirat. V jarsah je na zalost premalo
grifov, da bi si clovek sam zmisljeval smerce.
3. Tecne snezilke. Misilm to ce njim ni jasno kaj se eni cudaki navijajo ob 10 zvecer, ne opravicuje dejstva da so ekstremno neprijazne. Kot da smo eni pamzi ko pridemo tja, one se pa lah obnasajo kokr jim pase. Vseeno, one so
zaposlene tam in morajo opraviti delo. In korektno obnasanje spada zraven.

To je to. Se nekaj bi povedal kar se tice tega, da bi blo dobr jarse met za sole. Ja, jarse so ravno tok previsne, da so malo pretezke za zacetnike. Tko da ne vem kako zacetniki uzivajo tam.

Skrajen cajt je, da se zrihta bolderca v Jarsah. Ne vem kako se lahko vodstvo osnovne sole tako arogantno obnasa.

LP jani
JV - Jebi Veter
Uporabniški avatar
Najvisja Instanca
Prispevkov: 231
Pridružen: 01 Mar 2005, 09:59
Ime in priimek: zadnje guralo

Ok, imate karto za enkratni obisk, stane 2.000 sit, prodaja se v kompletu 5 ali 10 obiskov, pa mi povejte ?e je kdo zainteresiran za to. Ve? si o tem si lahko preberete v nasldenjem sporo?ilu
Ne mene več prosit za izpisnice
Uporabniški avatar
Najvisja Instanca
Prispevkov: 231
Pridružen: 01 Mar 2005, 09:59
Ime in priimek: zadnje guralo

Predvsem pa zakaj vidim samo sebe?

?i?ka: plezalna stena v ?i?ki stane mese?no 81.000 sit. Najeti jo MORAMO od oktobra do konca maja, to je 8 mesecev = 640.000 sit. Torej moramo prodati najmanj 20 kart po 25.000 sit, da je pokrita na tri?ert, ostalo prispeva odsek. ?tekate, odsek podari 20 svojim ?lanom 140.000 sit. Kar je ?isto prav, problem je samo to ker ne more podariti VSEM svojim ?lanom po 7.000 sit. Eni dobimo, drugi ne.
Jar?e: so letos stale par sto tiso? za obnovo, na uro nas stanejo 3.000 sit (lahko da tudi ne, o tem pozneje). Druga?e je ra?unica podobna kot prej.
Zakaj samo letne karte?
Steno moramo pla?evati celo ?olsko leto, ne samo takrat ko se petim od Vas sprdne da pridete na njo. Krivi?no bi bilo do tistih, ki imajo letno karto da bodo potem dva meseca plezali v gu?vi. ?e jo ?elite imeti, bo to zgledalo tako, dnevni obisk oktobra bo 500 sit, dnevni obisk februarja bo 5.000 sit. ?tekate? Lahko Vam povem tudi druga?e, ?e letos ne bo zanimanja za steno je drugo leto pa? ne bo ve?, farajn bo razdelil odve?nih 500.000 sit kolikor sedaj zapravi za stence med najbolj?e ostali rekreativci pa se bomo lahko obrisali za sofinanciranje plezanja pod nosom.
Pa lep de?even vikend vsem. Upam da boste ?li na fitnes in od?teli 10.000 sit za mese?no karto.
Ne mene več prosit za izpisnice
Odgovori