Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica
Topel domek za vsakogar

Prijava |  Registriraj se |  Pomoč pogostih vprašanj  | Seznam članov |  Išči  | Galerija

Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Diskusije » Naš Forum Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo 

Ali je potrebno spreminjati obliko foruma?
Ne, forum naj ostane tak kot je
48%
 48%  [ 14 ]
Ja, forumu naj se dodajo nove rubrike
44%
 44%  [ 13 ]
Vseeno mi je
6%
 6%  [ 2 ]
Skupaj glasov : 29

Naš Forum
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2007 12:50 pm Odgovori s citatom
WildRose

Pridružen/-aPet Feb 2005 14:22
Prispevkov389
KrajSaša Bobič

V tej rubriki že dolg ni blo nobene objave, pa k smo ravno včeri načel to temo:

1. Kdo je trenutno sploh admin našega foruma? Je to CyberSam al noben? Je med novinci kak heker, ki bi prevzel servisiranje foruma AO? Confused

2. Kaj je z galerijo? Bo ta še kdaj zaživela al nardimo en šnel kurz o uporabi Picase v ta namen? Confused

3. Sicer ne vem, če se splača v napol crknjenga konja še kej investirat, ampak naivno in optimistično vseen ene par predlogov:
- glede na to, da smo se rešili nepodpisanih objav, bi lahko spet odklenili novice (sej se itak nič takega ne objavlja tam, kar ne bi bilo tud za širšo javnost)
- forumske rubrike bi razdelil na tri sklope: 1. obvestila, 2.reportaže, razmere, vzponi, 3. oprema in nasveti

V okviru prvega sklopa bi bile Novice in obvestila, Objave šol posebej za alp.šolo in posebej za športno plezalno, Diskusije. V drugem sklopu bi bile namesto reportaž in razmer tri rubrike: alp.vzponi, športno plezanje, gorništvo in smučanje; v tem sklopu bi bila še obstoječa Hej podimo; v tretjem pa pač Kupim prodam iščem in Pripombe pohvale nasveti.

Vem da je za obstoječe uporabnike taka oblika foruma čist sprejemljiva, sam dnevno si jo ogleda ena masa ljudi in zakaj je ne bi nardil mal bolj pregledno in prijazno in ob tem nardil še mal reklame za naš AO, naše šole, naše člane? Confused

Ne, ni mi dolgcajt, tud preveč cajta nimam v službi in doma.. simply, ni mi vseen Sad

Btw , Rolling Eyes govori se da je vsak konstruktiven odgovor al pa akcija v tej smeri vredna vsaj en pir iz matičarskega fonda za predavanja..
Evil or Very Mad Razz

Nazadnje urejal/a WildRose Pon Nov 19, 2007 9:41 am; skupaj popravljeno 1 krat

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2007 4:20 pm Odgovori s citatom
GregorM

Pridružen/-aSre Feb 2005 14:47
Prispevkov444

Mislim, da preimenovanje rubrik ne bo spremenilo ničesar. Lahko morda ukinemo Foto & Video, ki po svoji neobiskanosti izstopa.

Picassa je v redu rešitev in dela tudi takrat, ko gre naš administrator na dopust. Predlagam, da ti narediš šolanje. Če ima kdo res preveč težav z objavo fotk, jih lahko tudi pošlje meni po mailu in mu jih jaz objavim

Predvsem me pa zanima, zakaj se na forumu oglaša tako malo ljudi. Ali drugi člani AO nič ne hodijo naokoli in nimajo nobenih idej? Jaz imam par idej za poživitev, samo imam občutek, da je ta forum že itak bolj moj blog...
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom GregorM Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2007 4:54 pm Odgovori s citatom
WildRose

Prispevkov389
KrajSaša Bobič

Grega, zadost za pir Wink

Glede foruma: ni point v preimenovanju, temveč v tem da športno plezanje, pa tud ostale dejavnosti, dobijo svoj prostor - tud na forumu. Frikotov je zmeraj več, tud alp šola je zasnovana tako, da tečajniki šele po enem letu zares potipajo skalo v hribih, prej pa plezajo po vrtcih in hodijo v hribe - pa dvomim da bodo o tem pisal v obstoječe Reportaže..

Jaz osebno tud pogrešam objave o dejavnostih športno plezalne šole: katera predavanja, kdaj, skupne ture, kam, kdaj,.. (če ne zarad drugega, da veš kateremu plezališču se moraš kdaj izognit Wink Razz ) zato tud predlog o ločenih objavah za alp in šp šolo.

Tako kot je stanje na tem forumu je tud na ferajnu - na žalost. In če ne bomo zmotivirali ljudi, ki prihajajo, da bodo pripravljeni kej narest in furat stvar naprej... bo šlo vse skup k vragu!

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2007 6:11 pm Odgovori s citatom
GregorM

Pridružen/-aSre Feb 2005 14:47
Prispevkov444

Zakaj pa frikoti ne bi mogli pisat v Reportaže? Confused
Kakor vidim, smo imeli v zadnjih dveh mesecih 6 objav, torej je placa več kot dovolj.

Za objave plezalnih šol se pa zelo strinjam. In ker forum bere tudi veliko nečlanov in potencialnih članov AO, bi se lahko malce bolj potrudili in poleg datumov objavili tudi kakšno reportažo s fotkami.
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom GregorM Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 8:54 am Odgovori s citatom
CyberSam

Pridružen/-aPet Feb 2005 13:31
Prispevkov358
KrajSamo Krmelj

Oj

trenutno forum urejam jaz kolkor mam pač cajta in se mi da. vsekakor bi zadevo rade volje pradal enemu bolj ukemu v tem poslu.

galerijo bo zrihtal tisti bolj uki, ali pa po potreben kurz Picase

raznih objav ni več iz enega razloga. forum je zaklenjen in lahklo pisejo le tisti, ki so pravilno prijavljeni in ki jim potrdim račun. če to skenslamo bomo imel spet polno ponud za viagro in podobno sranje. zato da bereš forum pa ni potrebna nobena registracija ( novice sem porihtal saj sploh nisem vedel, da je tako). to je to kar sem jaz lahko naredu, vec ne znam in bo moral nekdo drug.

Obliko foruma bi mogoče znal spremenit tud jaz. Oblika je stvar ki jo je potrebno prediskutirat. Men osebno je bolj všeč čim manj podrubrik in podobnega sranja. Tvoj predlog, se mi zdi glede na stevilo objav preglomazen. No kukr treba se je odločit o obliki in na splošno o tem a je sam forum danes sploh zadost al nebi blo bolj prevzet oblike kot jih imajo Kranjčani al Rasicani kjer bi se ferajn in vse dogajanje na njem dalo lepše oz. uporabniku prijazneje predstavit.

dost za pir
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom CyberSam Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 9:45 am Odgovori s citatom
WildRose

Prispevkov389
KrajSaša Bobič

Cyber, to da je forum zaklenjen je čist kul in naj tko ostane še naprej - tist ki hoče objavljat, naj se prijavi, gleda pa lahko vsak. Tud novice. Kul Cool

Glede oblike pa: dodala sem anketo, pa naj se narod odloči..

Obvestila:
Novice
Alpinistična šola
Šola športnega plezanja
Reportaže, razmere, vzponi:
Alp. vzponi
Športno plezanje
Gorništvo in smučanje
Hej pojdimo
Ostalo:
Kupim prodam iščem
Diskusije
Neuporabno

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 12:33 pm Odgovori s citatom
Pitja

Pridružen/-aNed Feb 2007 14:17
Prispevkov6
KrajLjubljana

ja oblika od krančanov je res fajn. utrinki na prvo stran, da se ve kaj folk sploh počne, zravn pa še podatk kaj je blo nazadnje povedano na forumu. tko met bi blo fajn.
drgač pa če boste spreminjal obliko foruma, nej res ne bo preveč nakičena, k tko k je zdj je simpl in simpatičn Smile
lp
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom Pitja Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 2:42 pm Odgovori s citatom
WildRose

Prispevkov389
KrajSaša Bobič

Ja, Pitja, jaz bi tud rada vidla tako spedenano spletno stran od našga AOja - sam ta, k bi to naredu, še ni pršu na Matico Wink
Je bla pobuda dana že spomlad 2005, sklican tud en sestanek, pa lahko danes še vedno občudujemo forum v taki obliku kot je bil ob nastanku..

Glede bojazni o načičkanosti foruma: če odpreš kranjski forum, je ravno tako razdeljen na tri sklope in na podteme. In po mojem predlogu je samo ena tema več kot sedaj, dve odpadeta (so itak skoraj brez objav), tri so pa nove.

Grega, blog gor al dol, zakaj ne objaviš svojih idej za poživitev? Sej ne boli Razz

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 2:55 pm Odgovori s citatom
Pitja

Pridružen/-aNed Feb 2007 14:17
Prispevkov6
KrajLjubljana

ne sej glede nakičenosti nism mislila tem in podtem (ta ideja je dobra), ampak obliko "gumbov", barve,... to zna bit res moreče. Smile
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom Pitja Pošlji zasebno sporočilo
še en bloger
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 7:06 pm Odgovori s citatom
ticko

Pridružen/-aČet Maj 2005 13:29
Prispevkov203
KrajMatija Bokan; lj

načeloma sicer rad čečkam po forumu in sem se tud sam na trenutke počutu nekako osamljeno Razz (branje mojih extra podvigov v IV+ Very Happy valda ni to za kar je bil ta forum narjen, galerijo sem že davno zamenu za Picaso, tko da tle ne bi zgublu besed (kdo nam bo dal server ki bo nudu 1GB za vsazga uporabnika?? in še posebej ker tega zrihtat enostavno ne znam)

nisem nek fetišist tako da mi je za obliko bolj malo mar, vsekor pa forumu manjka objav in to na prav vseh področjih.

ma kurc, zdej se vsaj menmo Cool in ni vrag da ne bi spedenal tega foruma tko k se šika.

morda kako "MOŽGANČKANJE" kak četrtek ne bi bilo odveč.
vsaka spemeba je po mojem mnenju OK, sam da se ne stoji na mestu v nedogled.

tko da saško 100% podpiram

lpm
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom ticko Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 7:23 pm Odgovori s citatom
WildRose

Prispevkov389
KrajSaša Bobič

Narobe, Ticko! Ta forum je bil narjen TUDI za pisanje in branje o podvigih v štiricah,pa tud trojkah, dvojkah, itd..

Kar se pa tiče sestanka... JAAAAAAAA! NUUUUUJNO! Pa ne samo zarad foruma Mad

Tko da če majo inštance cajt, jaz predlagam že kar ta četrtek

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 20, 2007 9:36 am Odgovori s citatom
polonka

Pridružen/-aČet Mar 2005 13:19
Prispevkov90
Krajpolona ziherl

eto, jest se javljam, da pridem v četrtek na sestank. Podpiram nove ideje in spremembe in vse tiste, ki pišejo na forum, tko da imam kej brat, pa da še ostajam v stiku z vami,vsaj na tak način.
Forum pregledam vsak dan, čeprav kak dan sploh nimam kej prebirat..., res pa da tud sama ne objavljam prispevkov, saj sem bla zadnje leto total neaktivna - seveda samo na plezalnem področju. O čem drugem pač ne bom pisala, ne sodi na naš forum

se vidmo na piru

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 20, 2007 11:01 am Odgovori s citatom
CVIČEK

Pridružen/-aTor Feb 2005 14:13
Prispevkov237
KrajBorut iz Dolenjske

forumu prav nič ne manjka, vse kar je gor znam prebrat in sliko pogledat tud znam...
če rubrika reportaže...ali kakorkoli se bo po novem imenovala ne bo živela je vse skupaj brezzveze
čutim neko negativno klimo v povezavi z objavljanjem! se motim?

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 20, 2007 1:34 pm Odgovori s citatom
CyberSam

Pridružen/-aPet Feb 2005 13:31
Prispevkov358
KrajSamo Krmelj

Forum mora bit pregleden. Ne vem zakaj bi iz trenutnih 9 (od katerih bi jaz Fotke in Pripombe ukinil= 7 rubrik) šli na 3 rubrike in 10 podrubrik. Prva slabost tega je, da zadeva ne bo prišla na eno stran (kar se mi zdi zelo pomembno) in bo treba miško vtret prec na začetku, da boš vidu, če je kaj novega.
Objave šol naj bodo ene kot do sedaj saj mislim, da trenutno ni nepregledno ko so skupaj, pa tud šole so sedaj bolj povezane.
Frikovskih vzponov je nahitro na zadnji strani 8, smučarski 1 in se mi tudi ne zdi, da je nepregledno. Torej zakaj dodajati rubrike, ki bojo večino samevale?
Če se izkaže potreba sem za, samo kar tako je pa nesmisel.

Kar pa se tiče števila objav pa si oglejte konkurenčne forume pa boste vidl, da je stanje podobno - pa to ni izgovor mi moramo bit boljši, a ne.
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom CyberSam Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 20, 2007 2:41 pm Odgovori s citatom
Dejan

Pridružen/-aSre Feb 2005 13:07
Prispevkov137
Krajdejangrigillo

vsaka sprememba ni OK - dokazu Savenc!

Forum kot je, mi je všeč, a tud Sašin predlog ni slab. Verjetno je predlagala spremembe prav zato, da ozdravi največji problem: noben nč ne napiše. Dejmo še frikotom svoj kotiček;)

Je pa treba stvar razmislit: čim manj rubrik + preglednost

Verejtno bo treba stvar preprogramirat. Naj se doda še opcija uporabe RSS. Prihrani čas in nepotrebno skrolanje. (kaj je RSS)
(edina stvar k je zdej pr Savencu boljša, pa še ta ni tm do konca pošlihtana)

Če se bo programiralo, je treba zagotovit, da se prenesejo vsi že obstoječi prispevki. Veliko prispevkov na forumu je dobrih in jih je škoda zgubit
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom Dejan Pošlji zasebno sporočilo
Naš Forum
  Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Diskusije
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas  
Stran 1 od 2  
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo  Odgovori na to temo