Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica
Topel domek za vsakogar

Prijava |  Registriraj se |  Pomoč pogostih vprašanj  | Seznam članov |  Išči  | Galerija

Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Alpinistični vzponi » Vikend v Belih vodah
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo 
Vikend v Belih vodah
PrispevekObjavljeno: Ned Jul 20, 2008 9:57 pm Odgovori s citatom
zaspanka

Pridružen/-aPet Okt 2007 8:40
Prispevkov170
KrajManca, Jesenice

Očitno mi je tam zelo všeč, ali pa samo tako rada tovorim moj težki ruzak... Malo pred koncem petka smo štartali s parkirišča, natovorjeni z vsem potrebnim in oboroženi z dobro voljo. Neustrašna in brzinska Žaka s čelko spredaj, za mano prisilno upočasnjena Katja in Miha. Luna nas je spremljala celo pot do koče Brunner, tam pa pričakala dva cimra (no, za dva smo takrat izvedeli). Pri treh puncah pač ne moreš računati na tišino, v pritličju pod deskami pa ne na kakšen pretiran mir. Gospod in gospa Tišina! še kar nekaj časa nista mogla zaspati (mi pa se nismo mogli nehat režat)... rezidenta (polh Franjo in njegova dama) pa sta takrat šele začela ordinirat in si nas pobližje ogledovat... skakat po spalkah in se preganjat po strehi... Evil or Very Mad Kekec je bil naročen že ob petih, a je še celo Miha malo zaspal nazaj... me tri se nismo dale prav preveč motit in smo se samo malo obrnile Embarassed Ko nas je uspel pregnati iz spalk in ko smo se pripravili za odhod, je bila ura že pol osmih... Midve z Žako sva imeli v planu Ive - Piemontesi v Mali Lojtrci, Katja in Miha Severni raz Visoke Bele špice. Žreb je Žaki dal prvi raztežaj, do prvega štanta pa sva se sprehodili. Smer je res lepa (III, IV, 250m, tri urce), za iskrice v očeh; v dveh raztežajih so igrali wet wet wet, kline sva kar našli, frendi in gurtne so bili uporabni, zadnji kamin pa poezija. Našli sva tudi sestop in jaz (kot otrok z novo igračko) mnogo motivov za pofotkat (hvala za potrpežljivost, Žaka). Pogled v nebo in v oči soplezalke, nasmeh in skico ven. Greva še Bulfoni - D'Eredita! Brez nahrbtnika. Zato sva se najedli, napili, opasali in vstopili. Tokrat je bil prvi raztežaj moj, malo je igral Shakin' Stevens (ker nekaj časa ni bilo nič notri, ker je malo pihalo pod kombinežo, ker klin ni hotel biti tam, za frenda pa ni bilo luknje), potem pa sem nehala razmišljati o tem in samo uživala... Do trenutka, ko sem prilezla za Žako (ki ji je pihalo pod kombinežo, ko je lezla, sigurno poslušala Shakin'a in si govorila, kateri Perkmandeljc je pokradu vse kline) in ponavljala Ej, Žaka, carica si!, slišala pa (glas iz tesnega kamina) Ja, a si pogledala, kaj tebe čaka? Ti boš tud, če boš tole zlezla. Rahlo prestrašen nasmeh in tih Miha! Crying or Very sad Dej, ostani tam zunaj in poglej, kako boš šla. V primežu samoohranitvenega nagona pametna izjava Tamle notri se bom stlačla, nad tabo. Žakin nasmeh, skeptičen, a hkrati poln podpore Probej, jest varujem. Napeta tišina in smešno hihitanje, ko sem se zataknila nad Žakino glavo in nisem mogla premakniti ničesar... vetrovka in fotoaparat sta hotela preprečiti napredovanje v luknjo (da ne govorim o tem, da sem glavo oziroma čelado lahko premaknila samo pod enim kotom), zataknjeno kladivo pa me ni pustilo iz luknje ven. Jah, tole nau nč, grem kar ven, pa kar bo, bo. Prov. Po treh gibih sem našla klin, postopicljala gor po kaminu in svet je bil čisto drugačen. Wink Malo višje sem se prijela za gurtno, ker je bila pač tam (malo je viselo na levi, pa sem pogledala, kako je na desni) in dokončala raztežaj... Z Žakino intuicijo, dobro voljo in sončnimi žarki z leve sva prilojtrali na vrh, v en glas matičarsko pozdravili in počakali, da vrh osvojita še Katja in Miha. Po osvojenem Severnem razu (komunikacija med obema stenama je prav fajna) sta prišla uživat še v Ive - Piemontesi... Naju je malo zeblo, pa sva jo (že sestopni stari mački) kmalu pobrisali navzdol, Katja in Miha pa sta si še malo ogledovala sestop in zbirala info, kje se (ne) gre. Ej, vi2, da ni bil to samo izgovor? Wink Lačni sva požrtvovalno pohiteli v domek, da bi skuhali makarone, pa je v kuharski vnemi šel gorilnik in skoraj smo že obupali nad toplim obrokom... pa se je prebudila Žakina taborniška žilica in zakurili smo ogenj... Exclamation Miks juh in makaronov, še prej pa pivo, ki je pasalo, kot že dolgo ne (se je splačalo prinesti gor tiste štiri (+1) piksne). Brez drugih človeških cimrov smo pospali kot ubiti in Kekca naročili malo kasneje. Seveda vstali še kasneje kot prejšnji dan in jo brez tople popotnice mahnili proti Visoki polici. Ofkors so nas eni že prehiteli, pa tudi vreme ni kazalo pretirane želje po naših dogodivščinah. Jah, gremo pogledat pod steno; če ne bo nič drugega, za trening. Miha se je vdal in pustil, da je težak ruzak nesel Katjo do vrha, Žaka pa je meni pustila, da sem nesla najinega šele nekje v drugi polovici... Žaka gre itak kot gams, z ruzakom ali brez. Malo čučkanja pod steno in odločitev, da je smer prelepa, da bi se drenjali v njej in bili vremensko priganjani. Pred nami sta bili namreč še dve navezi, od tega ena v tri. Pa nazaj do koče, premiki iz enega v drug ruzak in pohod proti avtu. Malo smo nahranili Franjota in njegovo punco, se poslovili in odropotali navzdol. Se šli odmočit na samoten kotiček, nato pa na kavo in pivo v Kranjsko Goro. Laughing Fajna družba, lepa plezarija... Jah, če bi zlezli še Direttissimo, bi bilo že kičasto Cool

Slikce so pa tle: http://picasaweb.google.si/mankazaspanka/VikendVBelihVodah

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 21, 2008 8:43 am Odgovori s citatom
MarryPOPINS

Pridružen/-aPon Feb 2005 11:48
Prispevkov218
Kraj?aklina Zahirovic, Vodice

Aahhhh Drogar dumb, spet je blo lepo.

Matjaž, tvoj kohar pa ni za mene, ima prekomplicirane zahteve po namestitvi. Dobr, da ga ni razneselo (dvakrat je blo kr bliz). B ostala kr pr trdih gorivih, je zanesliveje (mrbit celo varneje). Mr. Green

lp

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 21, 2008 1:41 pm Odgovori s citatom
Matjaz

Pridružen/-aTor Nov 2005 13:42
Prispevkov72
KrajMatja? Mohori? iz Loke

Ampak, Miha. Kako to teb zmeri rata? Skoraj nikol te še nisem vidu, da bi bil u hribih z manj kot tremi deklinami. Very Happy Dobr maš to pošlihtan, dober...
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom Matjaz Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 21, 2008 2:52 pm Odgovori s citatom
abalakov

Pridružen/-aSob Feb 2005 11:25
Prispevkov55
KrajKRANJ - ?ajn Miha

Ja temu se reče dobra priprava na turo, sej sta nas Samo pa Magi tko učila v šol a ne. Dobr je treba naštudirat dostop, sestop, vreme,opremo, .... pa seveda brez dobre družbe ne gre, hehe. Cool
Skratka mel smo se fajn, blo je poln smeha, dobre hrane (več mrzle kot tople Wink) pa en kup dobre plezarije. Bo treba ponovit.
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom abalakov Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Vikend v Belih vodah
  Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Alpinistični vzponi
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas  
Stran 1 od 1  

Objavi novo temo  Odgovori na to temo