Stran 1 od 1

V. Draški-Poševna Zajeda

Objavljeno: 05 Avg 2009, 10:45
Napisal/-a ticko
mal z zamudo, v soboto sva tavla po Poševni zajedi v Drašek vrhu.
miheličevega opisa glede zavijanja levo pred previsom se seveda nisem držal ker sem desno opazil lepo zavibit klin, kar sem že po 5m obžaloval (čist podrto, odtrgal se mi je še grif,... :x )

sestop pa kalvarija, ki jo že skoraj vsi poznate.

lp

PS: Prijazen gospod se mi je zelo prešerno nasmejal kje sem sestopal in mi sevda zravn zaupal da je ta varianta sestopa (okoli tosca,..) za nepoznavalce in da se da zelo elegantno sestopiti v Krmo iz malega draškega vrha ali pa po zimski grapi med toscem in V draškim vrhom. Če kdo vsaj eno varianto pozna, bi bil zelo hvaležen navodil, ki bi verjetno kar precejšnim prišla prav :P

Objavljeno: 05 Avg 2009, 17:19
Napisal/-a Marinka
Midva z Jernejem K. nisva imela težav pri zavijanju levo od previsa, ker sva imela s sabo skico Kilar Levsteka, najine prvotno mišljene smeri. Vendar sva se na koncu dolge prečke premislila zaradi mokrote črnih skaluder v višini (plezala sva v nedeljo, 12.7., medtem ko ste vi zmrzovali v Dolomitih). Vrnila sva se na križišče obeh smeri in se malce na pamet, malce pa po logičnih razčlembah, prebila do vrha.

Sestopanje je bilo dolgo kot ponedeljek, vode mi je zmanjkalo že zdavnaj, tako da sem si žejo tešila s snegom ob poti. Bilo je presenetljivo toplo.

Sicer pa je z Jernejem vedno zanimivo plezat, tako da upam še na kakšno ponovitev, dokler se Manca ne okrepi. :D DKV vabi...