Stran 1 od 1

PLANJAVA, Humar Škarja

Objavljeno: 31 Avg 2009, 16:54
Napisal/-a Marinka
Ker očitno nič ne pišete o svojih vzponih, jaz pa imam ravno pet minut 8) , mi dovolite, da na kratko predstavim vikend vzpon na Planjavo. Ker ni bila sobota, ko je povsod deževalo, je Sobotna na nedeljo seveda odpadla. Namesto nje je Matevž izbral smer Humar Škarja. Kar hitro sva napredovala, saj sva vlekla raztežaje do konca vrvi. Matevž je tako po kotanji zajel skoraj tri raztežaje skupaj; vrv se je zaustavila nad detajlom V-. Grozilo mi je, da mi bodo ostale samo še grede, zato sem si izposlovala zajedo IV+. In ni mi žal. Težavnost ni pojenjala vse do konca, uživancija. Zadnjega raztežaja nisem prav nič pogrešala, z njim se je bodel Matevž. Na vrhu sva bila po manj kot treh urah, ob petih pa že doma. Kakšen luksuz, pravzaprav.
Svedrovec z rinko sem zanalašč preskočila in si štant uredila 20 metrov višje na gredi, tako da vzpon pišem med čiste alpinistične vzpone, haha. :D

Objavljeno: 01 Sep 2009, 00:08
Napisal/-a GregorM
Drugi nič ne pišemo o vzponih, ker sem nam vsem skupaj ne dogaja toliko kot tebi :wink:
Le tako naprej, pa upam da me boš še kdaj vzela s seboj v hribe.