Stran 1 od 1

Velik vrh

Objavljeno: 13 Jan 2012, 07:46
Napisal/-a Izi
Včeraj sem šel pogledat na Veliki vrh. Dostop mi je malo podaljšala zaledenela cesta kmalu nad Jelendolom. Ker sem bil bolj pozen (ob 14. uri sem šele prišel na vrh), me je na povratku čakal južni sneg, :( ki se je občasno tudi plazil pod obremenitvijo smuči, zato sem na večih mestih raje nesel smuči. Vršno pobočje je pokrito s kložami in skorjo, nižje pa je polno plazovin in kep. Je pa bil kakšno uro pred mano še nekdo na vrhu tako, da sem imel udobno zgažen dostop. Snega je za smučanje dovolj, vendar je glede na temperaturo nad lediščem in prisojno lego pobočja potrebno priti bolj zgodaj na vrh za udobno smučanje. Pod kočo je bil v senci še celo pršič, vendar ga je zelo malo. :) Smučal sem lahko kakšnih 50 m nižje od ceste po kateri se pripelješ iz Jelendola na Kofce, potem pa snega zmanjka.

Faj je bilo iti na svež zrak in sonce.

Slika

https://picasaweb.google.com/ibokavsek/ ... directlink