Peru

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Uporabniški avatar
MarryPOPINS
Prispevkov: 218
Pridružen: 07 Feb 2005, 11:48
Ime in priimek: ?aklina Zahirovic, Vodice

Hvala. Tebi in ostalim tudi.
Ja .... lepo se imejte, ne!
polonka
Prispevkov: 90
Pridružen: 31 Mar 2005, 14:19
Ime in priimek: polona ziherl

?aka, kdaj pa ?e gresta?
Uporabniški avatar
MarryPOPINS
Prispevkov: 218
Pridružen: 07 Feb 2005, 11:48
Ime in priimek: ?aklina Zahirovic, Vodice

V sredo.
Ja .... lepo se imejte, ne!
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

Limuzina je oprana in povoskana, rdeca preproga skrtacena, .....

Mi vaju ze nestrpno pricakujemo.

Kaj se cakata?
Samo brez panike.
Uporabniški avatar
MarryPOPINS
Prispevkov: 218
Pridružen: 07 Feb 2005, 11:48
Ime in priimek: ?aklina Zahirovic, Vodice

Matej, tistih tvojih frdamanih zobotrebcev ni nikjer za dobit in se bo potovanje moralo do nadaljnega odlo?it. Zdej ma? ?e ?as, da si zmisli? kak?ne si ?eli?. Tri sem ?e naredila, pa ?al nimam dost celofana za posami?no pakiranje. So iz nerjave?e leske z izjemno pro?nostjo. ?e zami?i? si lahko predstavlja?, da uporablja? zobno nitko. Fino-mehanski prijemi, na te?aju so se obnesli.

Ajd, dost je blo neumnosti. Se vidimo. :razz:
Ja .... lepo se imejte, ne!
polonka
Prispevkov: 90
Pridružen: 31 Mar 2005, 14:19
Ime in priimek: polona ziherl

?e ?e kej nucata me pokli? (pa verjetno ne od alpinisti?ne opreme, ker te nimam velik, npr. kej bol potovalnega, priro?ni slovar?ek,.. )
sicer pa .....
u?ivejta svet...
in Peru
Uporabniški avatar
jelena
Prispevkov: 195
Pridružen: 18 Feb 2005, 12:06
Ime in priimek: Jelena Kljaji?, Ljubljana

Evo, Matej, smo ?e v nizkem ?tartu! Prstavte kufe!
Aja, pa vsi ostali se fajn mejta, ?ivijo!
Uporabniški avatar
MarryPOPINS
Prispevkov: 218
Pridružen: 07 Feb 2005, 11:48
Ime in priimek: ?aklina Zahirovic, Vodice

Drugi del odprave zelenega zmaja [smilie=love sick.gif] prisopel v Huaraz, kamor nas je zapeljal maksimalno luksuzni avtobus z pomembnim dodatkom, WCjem.Uporaba slednjega je pocakala tik pred zajci na postajaliscu Hauarazu. Vsem pripravam na pot je kljubovala predvsem skrb kako smiselno in prakticno pripravit osebno prtljago :? , ki naj bi dopolnjevala glavnino teze, ki potuje z nama. Seveda smo po tehtnem prmisleku :!: in tehtanju samem pametno sklenili, da dovoljeno tezo maksimalno izkoristimo tako, da v osebno prtlago vkljuciva kolicinsko majhno a potezi maksimalno zahtevno opremo. Z sigurnim korakom in sveze opranimi zobmi 8) , po obisku Especialy designated area, sva odkorakali na check in point z nepogresljivo tehnoalpino osebno opremo. Kjer so naju prijazni Minkencani spodbujali s ¨schnel, schnel¨ :shock:, so te cudne naprave, ki jih imenujejo rentgen, nekoliko zaustavile najino karavano. Napravice so poleg celicne prirode maticark potedile se celicnost nase osebne prtlage.Ker se nase predstave o primernosti in varnosti osebne prtlage nekako niso skladali, sva pri prtlagi popustili nikaor pa :x ne tudi pri svoji celicni naravi. :cry: Rezultat nemske prijaznosti in skrbi za najino hrbtisce so dereze in par cepinov, ki zal ne bodo okusili prelepega peruanskega snega. Nasvet: Ob oddaji se prijavite in podpisite na listc papirja in obljubite, da jih pridete nazaj grede pobrat. Toliko a zacetnih avanturah 2eh petin odprave zelenega zmaja. Zdej pa na slastno serveso. Hasta luego muchachos alpinistico. Zaka in Jelena
Ja .... lepo se imejte, ne!
Uporabniški avatar
MarryPOPINS
Prispevkov: 218
Pridružen: 07 Feb 2005, 11:48
Ime in priimek: ?aklina Zahirovic, Vodice

NOTICIA: Po Huarazu se sprehaja Wendy, ki potuje SAMA. :wink:

Tvoji vohunjerosi.

Pa vse najboljse [smilie=mylove.gif] .
Ja .... lepo se imejte, ne!
Mateo

Ojla, hja kokr vidm bi lahko mat?arji naredili ?e eno enoto v Peru-ju hehe, jest tud letim ta teden v sredo v Peru. Tak da ka?e, da lahk izbruhnejo nemiri v Peruju, ker se bomo borili za mati?arske pravice kot enakopravna maj?ina...
Vsem v Peruju ?elim velik lepih podvigov, "Que se divierta"
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

V baznem kampu sta nas brata slovaka pricakala s slivovko. Kuri skoraj tako kot slovenska.
Pod ledenikom smo zdruzili moci s se dvema rojakoma, Gasperjem in Gregorjem. Skupaj smo naskocili Ischinco. Slednjemu, ki je med drugim tudi maticar, je veter preprecil namere o letenju v dolino. Tako je delil z nami tudi radosti sestopa.
Danes sva z Ursko zlezla vsak svoj prvi balvanski problem. Baje naj bi imel oceno V2, karkoli ze to pomeni.

Mateo oglasi se kaj. Mi bomo proti koncu naslednjega tedna spet pocivali v Huarazu.

Lp. M
Samo brez panike.
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

Vidim, da se vam v domovini ne godi slabo. Bele vode pa soncna skuta...

Jutri gre celotna odprava v dolino Langanuco proti tolikokrat omenjenemu Piscu. Z Ursko, ki mimogrede spet hoce nekaj driskat, sva nakupovala zaloge. Medtem so se otale tri dale peljat na 4800m po scepec prepotrebne aklimatizacije.

Par fotk za okus v galeriji.
Samo brez panike.
baco

Jelena, Zaka in Matej so se vceraj odpravili Piscu naproti, z Majo sva se jim zeleli pridruzit danes, ko naj bi se jaz malo pocajtala..Pa ni bilo noci in ne kletvice in ne solze niso ucinkovite proti parazitom...Tako se je Maja sama podala proti Pisku, jaz pa kolegu dohtarju na obisk..
... :twisted:
...Ishinca (5500m), nas prvi hrib, kjer smo se podili pred dnevi, nam je pa dala posteno dihat... moci so rabli zdruzit le fantje, dekleti sva grizli kar sami....lustna tura, smo se imeli ze kar tradicionalno dober..

...ce bodo jurti kolena in pljuca zdrzala, nam stirje musketirji pomahajo s Pisca

lp, urska

ps; Matej je pred dnevi stisnil tak bolder, da bi se se Urh mogel potrudit...to so pa izkusnje iz Jordanije :!:
Uporabniški avatar
jelena
Prispevkov: 195
Pridružen: 18 Feb 2005, 12:06
Ime in priimek: Jelena Kljaji?, Ljubljana

Za tale report sem jest prevzela odgovornost. Ce bodo not kake nepravilnosti, jih pripisujem visinki bolezni, ki me je kr fajn stisnila na sestopu s Pisca.
Kot je ze Urska porocala, so virusi, zal pa tudi zvit glezenj nase moralne prvakinje Zake okrnili Pisco na le dva Maticarja. :cry: Z Matejem sva na vrhu stala v cetrtek zjutraj, Matej se je drzal zelo dobro, meni pa je na vrata ze trkal glavobol in slabost. Pisco nama ni dal le sprehajalskih uzitkov, en cug je bil kar fino za popikat, jest na sreco zihrana, Matej pa ga je pogumni¡o in profesionalno obvladal.
Huaraz je drgac poln Maticarjev in vecina se jutri odpravlja na Chopicalkija (?), jaz se ze veselim pocivanja, shopingiranja,...
Veselimo se ze novih dogoivscin, do ta krat pa hasta luego
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

Z Zako in Jeleno smo vzeli stvar lepo pocasi in prvo noc spali v bazi na 4600. Naslednji dan smo se imeli namen premakniti se 350m vise in se tam dobiti z Majo in Ursko. Zal si je Zaka tik pod drugim taborom zvila glezenj in odsepala dol k Maji, ki jo je nekaj zvijalo v trebuhu.
Tako sva ostala samo se dva musketirja. Gor sva sla pocasi in sigurno. Na poti navzdol je Jelena fasala malo visinske - bruhanje, zaspanost in te stvari. Vseeno sva stisnila do baze, kjer je kar naenkrat ozivela.

Pisco v dani situaciji le ni cisto nedolzen hrib, kot se govori.
Kamor osli ne morejo, pridejo prav soplezalci. Zakaj ne soplezalke???

Lp.
Samo brez panike.
Odgovori