Uvertura v novo sezono ali Sekločeva v Debeli peči
Objavljeno: 21 Jun 2013, 16:27
Ker je bil včeraj res lep dan, sva se z matičarko Evo (pa ne ljubljansko, temveč celjsko) odločili, da je skrajni čas, da začneva z novo sezono...
Vplezavali sva se torej v Sekločevi smeri, ki ponuja kompaktno skalo, kar konkretne petice, samo sestop se ne najde preveč rad - tako da voila en opis, če slučajno Miheličev komu ne bi popolnoma zadostoval:
ko prideš na vrh smeri, se podaš desno po razu (oz za njim) do vrha Debele peči, od tam se spustiš po markirani poti direktno dol do najbolj kamnitega sedlca (zahodno od trapeza, torej če greš z vrha Debele peči, prvo sedlce za trapezom). Tam je nekakšna vrtača pred katero moraš zaviti desno po rahlo uhojeni stezici (ko zagledaš na skali napisan smerokaz za Brda (naravnost), greš ti desno). Ta stezica te pripelje v široko korito, kjer sta dve grapi ločeni z grebenom, potrebno je iti v levo(precej uhojeno). Od tam se začne diagonalno prečenje proti levi, dokler ne zagledaš možicev - sledi jim
Potem sestopiš po "melišču" ter malo poplezavaš navzdol (dva skokca II.st.). Na tej točki pa je pomembno, da ne pičiš samo dol, temveč si pozoren na zelo slabo vidno rahlo uhojeno pot proti desni (še vedno si v kamnitem svetu, do poti moraš ponovno rahlo polezat, platasta, položna prečka v desno, I-II.st), nato nadaljuješ sestop in ko se začneš približevati z borovci poraščenemu svetu (na tvoji desni), boš moral najti lovsko stezo desno skozi njih. Ne zarini v borovce prenizko, pot namreč poteka visoko, tik ob steni. Če najdeš tudi to, si zmagal, saj te le ta pripelje do točke izhodišča
Uf, upam da bo komu tale opis prav prišel... Zdej si pa lahko grem podelit en klin
Res lep dan



Razgled s štanta

Izstopne platke po Jesih - Potočnikovi


Vplezavali sva se torej v Sekločevi smeri, ki ponuja kompaktno skalo, kar konkretne petice, samo sestop se ne najde preveč rad - tako da voila en opis, če slučajno Miheličev komu ne bi popolnoma zadostoval:
ko prideš na vrh smeri, se podaš desno po razu (oz za njim) do vrha Debele peči, od tam se spustiš po markirani poti direktno dol do najbolj kamnitega sedlca (zahodno od trapeza, torej če greš z vrha Debele peči, prvo sedlce za trapezom). Tam je nekakšna vrtača pred katero moraš zaviti desno po rahlo uhojeni stezici (ko zagledaš na skali napisan smerokaz za Brda (naravnost), greš ti desno). Ta stezica te pripelje v široko korito, kjer sta dve grapi ločeni z grebenom, potrebno je iti v levo(precej uhojeno). Od tam se začne diagonalno prečenje proti levi, dokler ne zagledaš možicev - sledi jim
Uf, upam da bo komu tale opis prav prišel... Zdej si pa lahko grem podelit en klin
Res lep dan



Razgled s štanta

Izstopne platke po Jesih - Potočnikovi

