Pari?anka

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Danes je ekipa 5 mati?arjev napadla Pari?anko v Debeli pe?i. Prva naveza smo bili Dejan, Grega in slepi potnik Mi?ko, druga pa Jana in Ni?o.

Z Dejanom sva smer ?elela splezat ?e lani, pa sva narobe vstopila in ?ez celo steno tolkla prvenstveno podrtijo nekaj metrov od originala. Letos sva pri?la na popravni izpit. Zadnji trenutek se nama je priklju?il ?e Mi?ko, ki bi po prvotnem planu moral lesti svoje kru?ljive previse v Rzeniku, pa ni dobil soplezalca.

Prvih pet razte?ajev je super lepih, 6+ detajl ni prete?ak, potem pa se za?ne podrtija. Vsaj tako sva prepri?ana midva z Dejanom, ker sva prej?nji teden plezala v Dolomitih in Val di Mellu. Mi?kotu se je zdelo vse super.

V ?estem razte?aju smo se odlo?ili, da bomo Jano poslali v ve?na lovi??a in ji poslali zajetno fapo. Vendar punca ima o?itno sre?o, ker se je po?iljka prej raztre??ila in jo samo oplazila.

Na vrhu smo ?etrt ure izle?avali na mehki travi, potem pa je sledilo kotaljenje po ?odru in ru?evju proti mrzlemu pivu.

Za morebitne ponavljalce: smer je dokaj prazna, v spodnjem delu pridejo zelo prav frendi od 0,5 do 3, v zgodnjem delu pa je potrebno ?e zabiti kak?en klin. V detajlu sta dva klina na pravih mestih.
Gost

Ja, za mega-fizi?no na?utane, alpa od Dolomitov razvajene, je najbolj zanimiv cug Pari?anke ?esti. Podrta petica, kjer tud na videz solidni grifi zavajajo-se odlomijo, sam da jih mal potipa?. Jo je treba vzet po?asi in potrpe?ljivo-po zdravi pamet, bi reku Ni?o.

Gregor, za poskus po?iljanja v ve?na lovi??a velikodu?no odpu??am. Samo obljubi, da ne bo? nikol ve?! :)
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Jana, nisem bil jaz. Ker si mi kljub temu odpustila, imam sedaj eno kamenjanje Jane v dobrem. :evil:
Odgovori