Lambada

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

Ne vem zakaj, ampak verjetno zato, ker je - bi rekel nekdo - sem v nedeljo ?e ?etrti? v tem ?ivljenju telovadil po Lambadi.
Zahtevna plezarija po precej suhem led, z veliko zatikanja in "dostbednim" varovanjem. Zahtevno, prava ?estica!
Car Grega, ki jo je splezal v soboto - upam, da se nisi obe?al po "?raufih"?
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Nisem se obe?al po ?raufih, me je pa kar malo zvilo, ko sem prvi? zamahnil in ugotovil, po kak?nem ledu bom plezal. Bom dal gor ?e mojo reporta?o.
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Lambada je 45 m visoka sve?a, ki se pozimi naredi pod Hanzovo potjo na Prisojnik. Letos sem ?e nekajkrat plezal pod Prisojnikom in gledal v levo, pa se razmere, volja in soplezalec nikoli niso ujeli. Vse do zadnje sobote, ko sem dobre volje in s soplezalcem, ki ne dela neumnosti, krenil proti Prisojniku.

Ko tacam navkreber ocenjujem, kje bo treba zavrtati ledni vijak, kje bom po?ival in kje bi me znalo naviti. Od dale? je vse enostavno, vendar kmalu pride trenutek streznitve. Takoj spodaj ?aka prvi previs, vi?je gor pa ?e eden. Povrhu tega je led suh in drobljiv. Najraje bi se obrnil, vendar me nekaj vle?e naprej. ?ele po prvem name??enem vijaku se sprostim in plezanje spet postane u?itek. Na sredini se odlo?im za ?tant na poli?ki, ker sem porabil preve? turbo vijakov, z ?Rusi? pa se ne ?elim mu?iti v vertikali. Soplezalec je kmalu pri meni. Drugi razte?aj malo bolj navija, vendar na sre?o hitro mine in ?e sem pri klinih in jeklenicah Hanzove poti. Soplezalec je spet hitro pri meni.

Ko se ?e pripravljava za spust, prikorakajo po Hanzovi poti trije Angle?i s popolno zimsko planinsko opremo. S samovarovalnimi kompleti so pri?li do tukaj, naprej pa ne morejo, ker je par metrov jeklenice pod ledom. Imajo tudi vrv in ?rebajo kandidata, ki bo prvi zlezel ledeno pre?ko. Z Matejem se odlo?iva, da je ?as za dobro delo in jim z najino vrvjo narediva vrvno ograjo. Angle?i so hitro ?ez in se na vse pretege zahvaljujejo, midva pa nisva ?isto prepri?ana, ali sva res naredila dobro delo ali sva jih poslala v gotovo smrt.

Slika

Ker je bil dan ?e dolg, sva se sprehodila ?e do centralca. Tam se je dogajalo marsikaj. V zavesi sta plezala Jerry in Alenka, malo ni?je je ?akala ?e ena naveza, v prvem razte?aju pa so poizku?ali sre?o trije Hrvati s pohodni?kimi cepini, eden celo brez ?elade. Po nekem ?ude?u so vsi trije prilezli do prvega ?tanta in pri?li ?ivi dol.

Sam slap ni bil ni? posebnega, le v zavesi sva bilo dele?na neprostovoljnega tu?iranja, zaradi ?esar sva imela v naslednjih razte?ajih nekaj te?av z zaledenelimi vrvmi.

Na poti navzdol sva sre?ala ?e najine Angle?e. Mo?aki so se malo vi?je obrnili in se uspeli s svojo vrvjo sre?no vrniti v dolino.

Uspe?en dan smo primerno zaklju?ili v Ko?i na Gozdu.
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

In meni je taisti Jerry v soboto zve?er razlagal, da kak?en dober led je v Lambadi :x !!
No, priznam, da ko sem v nedeljo prvi? piknil v ono suho drobljivo sranje - saj ve?, saj si plezal ...
Gost

Meni se je zdel led odli?en, vsaj v primerjavi z ledom v centralcu, ki je bil kot ka?a za otroke, pljuskajo?a brozga, povrh pa ?e ?pricajo?a.Zato sem ga tudi pohvalil Jerryu.

LP
M
Odgovori