Bele vode, Vežca, Dolomiti pa tazahodna triglavska

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
VidVilhar
Prispevkov: 78
Pridružen: 30 Jun 2015, 14:29
Ime in priimek: Vid Vilhar

Bo treba s5 kej objavt za nazaj da bo red pr hiš :) .
Kakšna dva tedna nazaj sva se s Sandlnom obešala po klasidrah v Belih vodah. Fotk ni, ker je Aleksu telefon crknu, js pa nimam za fotoaparat :P

Slika

Potem sva šla z Jakatom vriskat v GGja :D

Slika

Z Natašo sva iskala nove linije, crknjene gamse in motivacijo v stenah Ciavazesa in Pordoia

Slika

Slika

Lepe prečke

Slika

Če se je v noči z nedelje na pondelk slučajno kdo sprehajal pod zahodno triglavsko je mogoče videl takle prizor: malo pred polnočjo so iz Mojstrane k bivaku pod Luknjo prilomastili trije lepi, razumni in ravno prav debeli možje v najlepših letih (Jaka, Marinko in jaz) :) . Utaborili so se na podstrešju bivaka in navidez pospali, potem pa malo pred eno zjutraj med indijanskim tuljenjem pridrveli s podstrešja in naslednje pol ure zavzeto izseljevali bolhe iz spalnih vreč :chain: . Ko jim je to bolj ali manj uspelo so preostanek noči predrgetali med poleni pred bivakom.

Slika

Naslednji dan smo zlezli Sandija Wisiaka, ki nas je navdušil predvsem z ležečimi štanti, na katerih smo poskusili nadoknaditi neprespano noč.

Slika

Jaka se je zvečer odpeljal v Ljubljano, mi2 z Nejcem sva pa še enkrat prespala in zjutraj vstopila v Bohinjsko. Naredila sva enak kiks kot (po na netu dostopnih podatkih) večina ponavljalcev in zarinila naravnost pod "skalni nos", kjer menda poteka neka s VI+ ocenjena varianta. Nama se ni zdelo tako težko...

Slika

...sva se pa zato toliko bolj nadelala v zadnjih raztežajih, ko naju je ujela ploha :shock: . Sicer je pa smer še kar lepa.
Pes ki laja je premalo kuhan.
Hey Joe
Prispevkov: 473
Pridružen: 04 Nov 2011, 11:13
Ime in priimek: Janez Marinčič

Napisal bi, po fotkah sodeč, pa iz prakse, da je šlo v Dolomitih za " ta velikega" Micheluzzija in Fedele.
VidVilhar
Prispevkov: 78
Pridružen: 30 Jun 2015, 14:29
Ime in priimek: Vid Vilhar

Nak, zgrešil za par metrov :wink: . Prečka je iz smeri Rossi-Tommasi v Ciavazesu (prva desno od Via Italia), v Pordoiu sva pa zašla v neko malo plezano varianto Dibonove. Bi blo pa najbrž boljše, če bi šla še enkrat Fedele, ker mi je izgledal precej bolj suh kot lani...
Pes ki laja je premalo kuhan.
Odgovori