Na Slovenskem stolpu

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
javoršek
Prispevkov: 390
Pridružen: 09 Jan 2010, 18:07
Ime in priimek: lj

Pred dnevi z mojim sinom Anžetom sediva na platoju ob Slovenskem stolpu - po preplezani kratki Nemški smeri z Zimmer - Jahnovim izstopom. Imel sem rosne oči, konec lanskega leta sem pri padcu utrpel težke poškodbe. Čas mineva, od tistega 26. decembra, pa do danes se je marsikaj zgodilo, nekaj sem probal napisati ob fotke na pripeti link...

Plezalna tura čez Nemško je minila v super vzdušju, s sinovo družbo v itak noro lepem ambientu. V smeri je bila le še ena naveza pol stene višje. Kljub jutranji temperaturi dve stopinji nad ničlo na Kredarici je bila skala topla, brez vetra in ob dnevni temperaturi šest stopinj mraza nisva občutila.Zgodba zase je sestop (kot vedno!?), nekaj sto metrov nad Medvedovo skalo je starejšemu možakarju zdrsnilo na pošodrani polički, z Anžetom sva ga nekaj minut prej prehitela, potem pa le še slišala padanje kamenja in klic na pomoč, ubogi možakar iz Škofje Loke, se je ustavil obrnjen na glavo po nekaj metrih padca nad 15-metrsko pečino, kjer ni sam mogel storiti prav ničesar, na moje vpitje in bodrenje se ni premikal, saj bi ob tem zgrmel na glavo v prepad. Nad njem sem na skobi naredil sidrišče in se po vrvi spustil do njega, ga obrnil in zvlekel na varno, mu povil odrgnine, in ga po počitku na "kratki" vrvi vodil do Bistrice.....
Zdrsa čez rob tam zgoraj tudi z obilo sreče nebi preživel...Tura je tako še bolj "zadela", kakšno srečo je imel smo se zavedali šele kasneje, ko je adrenalin odtekel....

Naslednji dan sem poklical načelnika GRS Mojstrana, in mu povedal štorijo...



https://photos.google.com/share/AF1QipP ... 1oTzJhOGR3
Džoni
Uporabniški avatar
borowski
Prispevkov: 38
Pridružen: 13 Mar 2015, 23:02
Ime in priimek: Bor Zupan

Vsa cast! Sezona smucanja je pa tud ze za vogalom :)
Beri ; Izpisnica
Odgovori