Ko Babe znorijo

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
javoršek
Prispevkov: 390
Pridružen: 09 Jan 2010, 18:07
Ime in priimek: lj

Danes sem šel po šihtu pogledat v Kamniške hribe, ki so iz "ravnine" res zgledali izredno lepo.
Cesta na Jermanco že dolgo ni bila v tako slabem stanju, na dveh kritičnih ovinkih so kuclji za osebni avto (moj je nekaj višji) komajda še vozni. Snega do jase in lovske preže ni nič, tam je nekaj ledu, ki pa ga višje ko postane strmejše ni več.
Smuči sem nosil do studenca pod Bosovo grapo, snega do tam ni skorajda nič, višje ga je dovolj, do studenca sem kasneje brez težav tudi prismučal. Celotno pobočje je precej trdo zato sem pri smučanju "lovil" napihan sipek sneg, ki sicer kar polzi po bregu, a nudi zelo mehko smučanje.
Poglavje zase je bil danes veter, pri smučanju je oviral ker čelka zaradi vsega prahu v zraku ni dobro svetlila, sem imel pa precej težav, da sem se pripravil za smučanje. Do grebena zaradi sunkov nisem šel, zato sem sredi 40 stopinjskega naklona skopal poličko in se s cepinom v roki pripravil. Seveda je vse skupaj zelo dolgo trajalo ker je ob tako močnem vetru že projekt sneti pse s smuči!!

https://photos.google.com/share/AF1QipP ... xJRlRHRTF3
Džoni
Odgovori