Sandfeldkopf (2919m)

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
javoršek
Prispevkov: 390
Pridružen: 09 Jan 2010, 18:07
Ime in priimek: lj

Vremenska situacija včeraj v Visokih Turah povsem podobna sobotni, le mogoče nekaj topleje je bilo tam pod nebesmi.
Tako dolge ture v enem kosu še nisem hodil, "stvar" je dolga enajst kilometrov (kak bi bil manj, če nebi špura imela ovinek....), še nekaj več kot 1800 višincev poskrbi, da sem se že na parkirišču bolj kot ponavadi pripravil (pijača, cukr...). Vzpon je v spodnjem delu po utrjeni sankaški cesti, višje je vse bolj turaško, na zgornjem delu pa orientacijsko zelo zahtevno, si sploh ne predstavljam ture v slabem vremenu (hvalabogu sem pred mesecem v megli še pod planinami obrnil). Na zgornjih nadstropjih hriba sem bil popolnoma sam (nekateri tudi ob koncu marca še niso dovolj kondicijsko pripravljeni da bi zagrizli v takega dinozavra - mogoče bodo avgusta!!), nižje na planini me je počakala Milojka in sva skupaj presekala nekaj dolgih ovinkov ceste.
Smučarske razmere tudi meter niso razočarale, zgoraj trd spihan grifik sneg, nižje pršič, spodnji del pa odjenjan spomladanec. Takšna višinska razlika ti lahko ponudi celo vrsto smučarskega šita, a včeraj je bil Sandfelkopf - FENOMENALEN

https://photos.google.com/share/AF1QipP ... hacGowWGtB
Džoni
Odgovori