Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica
Topel domek za vsakogar

Prijava |  Registriraj se |  Pomoč pogostih vprašanj  | Seznam članov |  Išči  | Galerija

Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Alpinistični vzponi » Kratkohlača
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo 
Kratkohlača
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 22, 2018 2:17 pm Odgovori s citatom
Peter Kolar

Pridružen/-aSre Maj 2017 9:15
Prispevkov2
KrajPeter Kolar

S Katjo sva šla 12. 8. lezt Kratkohlačo na Planjavo. Ker noben od naju nima avta, sva nabasala samo najbolj nujno v moj nahrbtnik in šla kar z motorjem proti Kamniški Bistrici. Parkirala sva na Jermanci in se odpravila proti Kamniškem sedlu. Malo nad Pastirci sva si ogledala potek smeri:

Dostop, ki je levo od snežišča na zgornji sliki, sva kar hitro našla in začela s plezanjem:

Vmes nisva gledala pod noge samo za stope, ampak tudi, da ne bi pohodila preveč planik:

Po detajlu naju čaka sprehod čez majhno sedlo:

V smeri sva lahko ponekod štantala kar čez ušesa:

Šla sva tudi skozi okno:

Pozneje na razu, ko sem zihral Katjo, sem zaslišal: »Dovolj mam tega trenja, razvezala sem se!« Tako sva pospravila štrika in nadaljevala peš po lahkem terenu:

Odprl se nama je tudi razgled na Kamniško sedlo in Brano:

Najboljši del pa je to, da se na vrhu smeri praktično zaletiš na markirano pot:

Gor sledi še glasen »FUUUUUKAAAAT« in že sva bila na Kamniškem sedlu na pivu. Nato pa dol in zopet napakirava nahrbtnik, kolikor se da kompaktno, ter že letiva čez ovinke v Kamniški Bistrici. Pa nej kdo reče, da se ne da it plezat z motorjem:

Dobra skala, lepa tura, še boljša družba!
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom Peter Kolar Pošlji zasebno sporočilo
Kratkohlača
  Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Alpinistični vzponi
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas  
Stran 1 od 1  

Objavi novo temo  Odgovori na to temo