Pikanje v Tamarju

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
andreji
Prispevkov: 10
Pridružen: 05 Jan 2019, 14:34
Ime in priimek: Andrej Ileršič

Padlo povabilo kolega in sledila je super plezarija. Kaj je lepšega kot štart vikenda z petkovim jutrom v Tamarju.

Razled na super narejene slapove (Sveča, Skriti slap, Centralni slap in Desni slap). Centralni slap je izgledal ravno pravi za začetek dneva. Ker so razmere bile idealne in preden me stisne mraz sva se odločila, da jaz potegnem prvi cug.

Slika

Kar na nekaj mestih je bil led moker in pravi putrček za pikat.

Slika

3. cug je bil bolj kot ne sprehod v gozd do poti za sestop.

Slika

Slika

Ker "eden ni nobeden" sva pri sestopu si ogledovala ledeni skok slapa "There is no spoon" in sva se odločila da ga posolirava. Prvi skok je izgledal zelo lepo pomrznjen in snežna odeja na dnu skoka pa kar debela in mehka.

Slika

Po skoku je sledila zasnežena grapa v kateri me je tudi do pasu zasu snežni plaz pršiča.

Slika

Incoming blast of cold snow in face! :doubt:

Slika

Pogled iz 3. rastežaja slapu na grapo.

Slika

Razgled z vrha pod svečo. Slap ima še en rastežaj, vendar sveče niso bile narejene do tal. Preplezala sva približno 125 metrov od 170m visokega slapa.

Slika

Na vrhu sva se oddahnila in uživala v razgledu, ki je segel (se mi zdi) do planice :wink:

Slika

Po iskanju izhoda sva se odločila za spust po slapu. Za prvi spust sva naredila abalakov in prišla do vrha snežišča kjer sva se sprehodila do prvega drevesa in se ponovno spustila do tal. Ko sem se začel spuščati proti začetku slapa v upanju, da pridem do tal sem meni v veselje zagledal, da se vozla na koncu vrvi dotikata tal.

Slika

Trenutno je kar še nekaj materjala v Tamarju za preplezati in upam, da bom to sezono še pikal v tej prečudoviti dolini. Dopust je še na lagerju slapovi pa čakajo :wink:

VLEČE ME NAZAJ!
Odgovori