Severovzhodni raz v Debeli peči

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
bpš
Prispevkov: 1
Pridružen: 29 Jun 2019, 19:39
Ime in priimek: Blaž Plaznik

V torek smo se z Vidom in Lanom odpravili proti Krmi, kjer smo si za najin prvi hribovski cilj izbrali severovzhodni raz v Debeli peči. Po približno dveh urah dostopa smo prišli pod steno, zaradi zgodnje ure za nami še nekaj časa ni bilo nikogar. Z Lanom se nama je zaradi pomanjkanja izkušenj stena zdela izjemno krušljiva, vendar je Vid zagotovil, da je za slovenske razmere dobra. Plezali smo počasi, a vztrajno. Neizkušenima nama je občasno izpod nog odletel kakšen kamen, jaz sem začetniško izbil dva klina, ki sta odletela v dolino. Sredi šestega cuga sem zaradi slabo izbranega stopa, ki se je pod mano podrl, zvil gleženj, kar je še upočasnilo napredovanje.

Po približno sedmih urah smo prišli do vrha zoba, nato pa so sledili še zadnji trije, vsaj zame, najlepši cugi. Po dobrih osmih urah plezarije smo bili na vrhu! Vid in Lan sta sestopila po prvotnem načrtu v nazaj v Krmo, jaz pa sem odšepal proti Pokljuki, kamor sta me prišla iskat. Ponovno smo se vrnili v Krmo, se vmes ustavili še na bencinski na Jesenicah, zakaj, se je najbrž že razvedelo.

Skratka, odlična celodnevna tura, sploh za prvo.

Slika
Slika
Odgovori