Samo ena Skalaška

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Peter Kolar
Prispevkov: 7
Pridružen: 10 Maj 2017, 10:15
Ime in priimek: Peter Kolar

Zadnjič se z Aničinom meniva, kaj bi šla plezat in se odločiva za Skalaško v Triglavu.
Ugotoviva, da morava zaradi kratkega dneva za tako turo štartati iz Lj že ob 5h.

Ko sva prispela v Vrata, je kazalo 3°C, megla pa je prekrivala vse.
Takoj nama je jasno, da bo tura kar resna, še sploh, ko vidiva, da bo ponoči na vrhu Triglava –7 °C. Takoj se strinjava, da bivakirala pač ne bova.

Hitro prideva do stene, poplezava še začetno gredo, ugotoviva, da je skala ledeno mrzla in se naveževa.
Začetni raztežaj te zna presenetiti, midva bi mu dala namesto IV+ vsaj V+. Sledi pa res lep in lažji V–.

Kmalu za tem sva se razvezala in poplezala do Skalaškega turnca.

Slika
Aničin na poti do Skalaškega turnca

Pri Skalaškem turncu sva razmišljala ali bi se navezala za III+ in IV.
K sreči sva se, saj je tisti III+ bolj IV+.

Slika
Skalaški turnc


Naprej poplezava do Gorenjskega turnca, pomalicava in odhitiva naprej do kaminov.

Slika
Še zadnja stena pred Gorenjskim turncem.

Slika
Gorenjski turnc

Slika
Kamin, ki je kar naporen, če si majhen in gibčen približno tako kot I profil. Pri tem seveda ne mislim Aničina. :)

Po par cugih prideva do Ladje. Če koga zanima, kako izgleda, je tukaj slika podmornice v megli. :)

Slika

Glede na to, da je to prvi V+ in da so bile že kakšne štirice kar zanimive, da bi več videl ponoči s čelko, da je pihalo in nohtalo kot pr...ca, sem se malo obotavljal, nato pa zbral pogum za Ladjo in šel naprej (itak sem bil jaz na vrsti).
Kmalu ugotovim, da je res lep, kompakten, logičen in dobro nabit cug, za katerega se oba strinjava, da je lažji od začetnega cuga in zoprnega kamina. Kljub temu sem potreboval kar nekaj časa, saj nisem čutil niti prstov na nogi, kaj šele na roki.
Po preplezani ladji se zavem, da je težav s smerjo konec. Preplezava še en cug, da se v to prepričava, se razveževa in lepo počasi nadaljujeva proti vrhu, kjer prideva nad meglo in prvič doživiva tudi malo sonca.

Slika

Slika

Do vrha sva potrebovala dobrih 7 ur.

Slika

Slika

Zaradi mraza in krajšega dne pa sva se po selfiju takoj podala čez Plemenice, ki so podnevi veliko prijetnejše kot so bile lani ponoči.

Slika

Meni se je zaradi kolena, ki gre čez 2 tedna na servis, sestop res vlekel, ampak sva do avta prišla še podnevi.
Odgovori