Za razliko od PAKLENIH

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Uporabniški avatar
MarryPOPINS
Prispevkov: 218
Pridružen: 07 Feb 2005, 11:48
Ime in priimek: ?aklina Zahirovic, Vodice

Zakljucek tedna je prinesel nepricakovan preobrat. S praznino v dusi in celko na glavi startam v neznano. Kje za vraga gre pot iz Kam. Bistrice na Jermanco? (Kljub markacijam se da zgresit; tega ne zna vsak!) Trma ne popusca, ker je treba startat iz nule, drgac ne steje. Prav; pa zarines u breg, cez drn in strn... Pa bom ze kje prlezla?.. Casa ni na pretek, zato jo mahn kr po cesti, ta bo najbolj sigurna. Prov. Mraza itak ni, je pa megla, znoj in seveda nepopisna trma. Kje pa sem? Aha, ja tole bodo ze tisti ovinki nad tolmuni; ja kje so pa tolmuni? Glej gaaaa, tle sem pa ze bla; z Gasperjem sva lezla slapic v Repovem kotu. Ok, zdaj vsaj priblizno vem kje sem. Ze dohitim skupinico starejsih ?raziskovalcev? (cez uro ugotovim, da so se na slabsem kot jaz), ker me iz nizin ze preganjajo mlajsi glasovi in mi kradejo uzitke samote. Visoko nad sabo se ze spogledujem z juzno steno Planjave. Obsijana s socem, zari skozi oblake, kot nekaksna zavajajoca prikazen. Maham jo naprej po lovski potki in preklinjam preglasne planince na Zeleniskih spicah. Na pescenem grbencku me caka presececenje (razgled od do). Za mano ze prisopihata dva skalna tovarisa. Z nasmejanim "zdravo" zgineta (nimam pojma kam). Iz zepa potegnem belezko (vecerne priprave za popotnico) in po navodilih nadaljujem do konca poti. Dobesedno konc. Pred mano manjsi skok, sicer plezljiv ampak? Dej Zaka ne seri, kaj pa ce si zgresila? Ne vid se kaj je za vogalom, bos se kako neumnost nardila.. Nic; prisluhnem notranjemu glasu in se obrnem nazaj. Je nemogoce, da bi s prve nasla pravo pot. Gotov sem kje zgresila. Pise, da moram vstopit v grapo, grapa je pa pod mano. Torej sem gotov zgresila. Pa grem. Spet srecam starejse ?raziskovalce?, k so mal zasli. Iscejo pot na Stanicev vrh. Ja to bo pa ze previsok. Boste moral kar nazaj dol nize; pr tolmunih greste levo dol s poti. (pravi poznavalka Zaka). Z novimi napotki jo podurhajo dol, jest pa nazaj gor. Odlocno grem pogledat, kaj je tam za vogalom. (Adijo. Pa ti si nor.) Zadetek v polno. S presirnim nasmeskom si nadenem celado in jo po skrotju (tovaris Samo!) mahnem v grapo. Za namecek pa me spremljajo se nasmejani mozici. Prvi dan zmage, se zakljuci po iskani poti do Kam. Bistrice mimo Galerij (kdor se ne pozna, naj le spozna).Drugi dan: Dogovorjeni plan zamenja izlet v Bele Vode. Tu bom bolj skopa besed. Lepota je prevzela, vseh nas nebroj v moji glavi. Sicer pa kdor ze pozna paradiz, ve (moj prvi obisk).
Tretji dan: Ne iz pozresnosti, ampak iz srcne zelje, se zjutraj podam na Grintovc. Lepotca poznam v zimski opravi, golega pa se nisem vidla. Pr zicnici ne najdem parkirisca. Sment, sem pa res pozna; zgleda da so ta pravi planinci res zgodi startal. Sopiham po Koncu in se pod sedlom ozrem po zlatokrvavem gozdu. Spet vriskajo, pa se do sedla niso prsli. Jo podurham pred vriskajoce mladce in v zanosu odlocno preskocim pocitek na sedlu. Prevec je ljudi (4); bom uzivala visi gor. Z vsakim korakom, se mi v glavi oglasa: a jo mahneva kar brez pavze? Korak za korakom, dih za dihom, pozirek za pozirkom ?. Ce pridem dost zgodi na vrh, bi jo pol lahko se do Bivaka pod Skuto mahnila. Ne nor. Zakaj pa ne? OK, bomo vidl. Guzva na vrhu, fotkanje ?.. obicajno sssssss. ?Veste mogoce, kok je casovnica do Bivaka pod Skuto?? ?Ja punca, jest sem to vse lan prehodu od tam, tam, tam tammmmmmmmm ?.. v enmu dnevu. Polet.? ?Aha?.. ? ?Kake stiri ure pa bi blo, mimo Bivaka pod Grintavcem, ne?? ?Cez Mlinarjevo sedlo mas ferato, pa se ne da hitr stopit?.?. Pojem jabko; kaj, a gremo??? Gremo! Po markacijah, ces sedlo, greben ?. Prijetni razgledi in se lepsi obutki, ko ti karta v roki ne kaze zgresene poti, ampak te potrjuje v sleherni tvoji nameri in smeri. (Res , da so markacije, ampak vseen je lustno drzat karto v roki in z nje tud kaj odcitat). Sonec pojenjuje in podzavestno priganja, sej ne vem kok in kaj me se caka. Aha, tole bo Sleme. Ne, ne ?. Kaj, se bliz nisem; 45 min do prehoda. Krc me opozori, da bi mrbit blo pametno pocint?. Bomo pocival pred bivakom. Prav. Z vsakim korakom se v sprostitev stresem desno stegno in jo durham naprej. Vredno sprehoda mimo podora, jame/ledenice (A mrbit kdo ve kok je dolga?) in vsponcek cez sleme. Bivak?.Kratek aplavz v potrditev in pot pod noge do tratice, na posteno cik pavzo. Cik, pa dva, pa tri? zdej bo pa treba domov. Skoda, da je bivak zaseden, ce ne bi ?? Pa nic zato, sej je blo lepote in uzitka zvrhane mere. Megleni Zmavcarji imajo tudi svoj car. ?.Doma zaspim ko top.
Dan stiri: Zbudim se v megleno in kislo vreme. Vsega lepega je enkrat konec, tako pac je. Nak, pa ni Tako. Popokas ruzak, psa, foto in kapo ter gres pogledat kako od blizu zgleda obcudovani Hudicev borst. Za sladokusce in ljubitelje jesenskih gozdov ?.. TOPLO PRIPOROCAM.

Zdej je blo pa dost. A, da se nekako smisleno zakljucim: dusa polna, srce nasmejano in oblacek pod nogami.
Lepo se imejte in uzivajte.
Ja .... lepo se imejte, ne!
Uporabniški avatar
jelena
Prispevkov: 195
Pridružen: 18 Feb 2005, 12:06
Ime in priimek: Jelena Kljaji?, Ljubljana

[smilie=mylove.gif]
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

Bravo ?aka.

:D :D :D :D :D :D
Samo brez panike.
Uporabniški avatar
Galc
Prispevkov: 52
Pridružen: 18 Maj 2005, 15:44
Ime in priimek: Gregor Gale, Menges

Hoj Zaka,

Morm rect da si lepo tole spesnla in je blo prou uzitek brat tole. Med branjem sem lepo podozivljal tvoje obcutke in mogl je bi noro.


LP
Odgovori