Kofce in Veliki vrh.

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Fant s kladivom
Prispevkov: 86
Pridružen: 04 Feb 2005, 17:55
Ime in priimek: Ljubljna, Gasper Podobnik

V soboto smo sli od kmetije Matizovec na Kofce. Naprej smo zaradi plazov in edine gazi izbrali greben, ki vodi do grbena Kosute in po njem levo na Veliki vrh.
Zjutraj nas je spremljalo rahlo snezenje in mocan veter. Na grebenu so bile velike opasti na severno stran. Stopinje je sproti zasipal veter, tako da smo gazili v obe smeri. Ko so se oblaki nad cca. 1800 m.n.v. zgostili je orjentacija postala zelo zahtevna. Tako sva z Zako med vracanjem zgresila greben proti Kofcam in ga nasla sele po uri in pol.

Spodaj je bilo lepo soncno in prijazno vreme. Na Kofcah nas je z odlicno joto in lustrekom prijazno gostil Darko. Priporocam!

O smucanju pa bo verjetno vec napisala Divja rozca, ki je s seboj imela smuci.
Uporabniški avatar
WildRose
Prispevkov: 389
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:22
Ime in priimek: Saša Bobič

Ro?ca je bla v soboto pussy :oops: pa si kot edina smu?arka dlje kot do sredine slemena v stra?nem vetru in metru napihanga snega ni upala. Z osvajanjem vrha ni bla nagrajena, je blo pa zato tovorjenje smu?i iz Matizovca popla?ano z bo?anskimi razmerami na flanki nad Kofcami :D . Vo?nja do avta, ?as po cesti, ?as po gozdu je bila zaradi pozne ure ? Darko skuha fantasti?no joto in ma tanarbol?e borovni?ke :P ? manj u?iva?ka, ampak lep?ga in bolj?ga za?etka turne sezone si ne bi mogla zamislt 8)

U?ival smo: Jelena, Ivana, Jana, Galc in pa junaka, ki sta edina osvojila vrh (skor dva :wink: ), se ve: ?aka in Ga?per.

Dru?bo sta nam delala pa Darko in Tigris.
Kako naj pogledam resnici v oči, ko pa prasica vedno miži!
Uporabniški avatar
Poison Ivy
Prispevkov: 255
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:35
Ime in priimek: Ivana Odič

Sobotni izlet je bil res fajn. Jaz se ga v glavnem spominjam po kidanju snega izpred Darkotove ko?e. To smo po?ele punce in se pri tem prav zabavale, medtem ko nam je Darko za ?tedilnikom pripravljal joto. Darko car! Ker sem bila ful prehlajena mi je ta izlet v naravo prav koristil, pa ?e fajn smo se mel.
V nedeljo sva ?li z Jano srotco na Vi?evnik po?ekirat kako znajo gazit te?ajci. :D Ful je bilo fajn, na nebu niti obla?ka, temperatura zmernih -7°C, samo pihalo je kar precej na grebenu. Videli sva en kup turnih smu?arjev in se z njimi malo pozabavali na poti navzgor, vrh je kmalu pri?el do naju in z njim tudi malica v zavetrju pod balvani. V smeri ljubljanske kotline sva opazovali nizko le?e?i smog in zmajevali z glavo, kam nas vodi ta civilizacija.
Za sestop sva si tudi midve pe?akinji privo??ili smuk. Dri?ajo? po podplatih sva kmalu oddrajsali do ?i?nic, kjer sva sre?ali ?e Kunaverja s prijatelji, ki je ?el na en giro s smu?kami. V dobrih dveh urah sva bili spet dol, z ob?utkom, da je bilo kar premalo heca. Zve?er sem ?la ?e na smu?arski sejem, kjer sem dobila nove elanke iz prej?nje sezone z velikim popustom, kar je dalo dnevu piko na i. Zdaj ?e imam plan za naslednji vikend-v soboto stestirat nove dilce, hura.
"Maybe true. Maybe not true. Better you believe." - Sherpa saying.
Uporabniški avatar
Galc
Prispevkov: 52
Pridružen: 18 Maj 2005, 15:44
Ime in priimek: Gregor Gale, Menges

Malce kasno, vendar sem dal v galerijo nekaj fotkic iz tegale dogodka.

http://www.planinskodrustvo-ljmatica.si/ao/gallery/thumbnails.php?album=66
Odgovori