Gajstni slap v nedeljo

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Uporabniški avatar
Poison Ivy
Prispevkov: 255
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:35
Ime in priimek: Ivana Odič

S Samotom sva ?la v Logarsko splezat "en bedn" Fran?kov slap, ki je celo bil narejen.
Prvi cug je bolj brezvezn. lahko se ga tudi obvozi po desni. Drugi cug-sve?a je bo?anska in led je dober, pa ?e zatikat se da. V sve?i sem res sli?ala violine, tko je blo romanti?no. Po 60 m pride? na ?tant v obliki debla-kao klopca, luksuz. Pol naprej hodi? do zadnjega brezveznega lednega skokca, kjer je led spet bolj gnil oz. sprhnel, pa ?e voda te?e ?ez. Baje sneg, ki prekrije led uni?i kvaliteto le-tega. Tak?nih je bilo teh 110 metrov.Na vrhu 1. cuga se je Samo za?el dret pozdrave, pridru?ili so se nama Alenka, Jeran in Matej. Lepo, lepo, a boste ?e vi kej napisal?
Ob pol enih sva bla ?e u podnu. Hotla sm it ?e kak?en slap, pa se Samotu ni dal. Res pa je, da bi ve?ino slapov morala pregazit in ne preplezat. Kak?na smola za gajstno te?ajko, ki bi plezala ?e z zlomljeno nogo!
Slap je ocenjen nekako lahek 5- ali dober 4+, kar imate raje. Tako pravi el jefe, kaj pa menite ostali, ki ste bili tam?
"Maybe true. Maybe not true. Better you believe." - Sherpa saying.
bednik
Prispevkov: 219
Pridružen: 25 Feb 2005, 20:06
Ime in priimek: rok_blagus

3-7+
Uporabniški avatar
Poison Ivy
Prispevkov: 255
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:35
Ime in priimek: Ivana Odič

a pa si splezu? :evil:
ufff!
"Maybe true. Maybe not true. Better you believe." - Sherpa saying.
bednik
Prispevkov: 219
Pridružen: 25 Feb 2005, 20:06
Ime in priimek: rok_blagus

koga?
Uporabniški avatar
Poison Ivy
Prispevkov: 255
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:35
Ime in priimek: Ivana Odič

...ali kaj. Gajstni slap (tisti iz naslova, ki si ga pravkar ocenil). [smilie=peek a boo!.gif]
"Maybe true. Maybe not true. Better you believe." - Sherpa saying.
Uporabniški avatar
Najvisja Instanca
Prispevkov: 231
Pridružen: 01 Mar 2005, 09:59
Ime in priimek: zadnje guralo

Zanj ni potebno, ker je bednik lahko ocenjuje ne da bi splezal, jasno!
Ne mene več prosit za izpisnice
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Jaz sem ga plezal en teden pred vami in ocenil na 5-, ker se mi zdi malenkost te?ji kot npr. centralc v Tamarju ali Lucifer (oba 4+).

Se pa strinjam da je razen sve?e ostali del kr neki in se samo za ta slap ni vredno peljat do Logarske doline. Midva s soplezalcem sva npr. preostanek ?asa koristno porabila pri Plesniku na piru. 8)
Uporabniški avatar
Poison Ivy
Prispevkov: 255
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:35
Ime in priimek: Ivana Odič

mi tudi prav tam. no ja, jaz sem pila ?aj, ki si je ?elel, da bi bil pir :D
druga?e me pa tudi Lucifer zanima, sploh ker ga je Pija ?e ukrotila, kot sem sli?ala :wink:
"Maybe true. Maybe not true. Better you believe." - Sherpa saying.
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Za Luciferja malo vpra?ej danes na farajnu. Primo? je rekel, da ga bo ?el ta vikend ponovit s svojo punco Majo, pa se jima morda lahko prilepi?. Al pa ?e koga dobi?, da boste skupaj podili kosmato zver.
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

4+ je, ?e neki ?asa. Lucifer, pa Centralc v Tamarju sta pa 4, Grega in ne 4+. :wink:

?estitam za kul vzpon. Bi pa na tvoje komentarje Br?ljanka prpomnu, da se je ve?ina klajmberjev v slapovih ubila lih v tabrezveznih cugih ...
- Polenik, k je oplaknu v zgornjem delu Desnega v Tamarju
- Tale reve? letos pod Lucijem
- Ene dve let nazaj en alpinisti?ni in?truktor (Iztok) v tapolo?nih tolmunih Lu?evega grabna
Tko da je ?ist kul, da ve?, da je pod snegom led slab?i, sam tole, da pa kdo misl, da je k?n cug v ledu brezvezn, tole mi pa ni ?ist v?e?.
:?
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

O brezveznosti ledu se ?ist strinjam z Labrotom.
?e se ti stvar zdi brezvezna nisi skoncentriran in je velika verjetnost, da bo? v kratkem najebal. Ob slabih razmerah pa lahko vse skupaj postane kve?jemu zoprno, nevarno, hinavsko, sovra?no in kar je ?e podobnih pridevnikov, nikakor ne brezvezno.

?e veselo binglja? na ?trikcu, pa verjamem da se ti v?asih malo zazeha. A ne zelenjavca :!: :evil: Drga? ma? pa u Mla?ci eno lepo zaveso in se lahko po mili volji navija?. Jaz bom pa ?e naprej u?ival tudi v takih cugih, kot je zadnji od gajstnega. Mal potelovadi?, mal po?raufa?, pa si gor. Kaj ?e? lep?ga?
Samo brez panike.
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

labro napisal/-a:4+ je, ?e neki ?asa. Lucifer, pa Centralc v Tamarju sta pa 4, Grega in ne 4+. :wink:
Mal sem pogledal po alpinizem.info in na?el slede?e:

31.01.2004 Lucifer Martuljek 4 Simon Slejko (Sebastjan)
26.01.2003 Lucifer Martuljek III/4+ Simon Slejko (Meta, Sara)
17.01.2003 Lucifer Martuljek II/4+ Simon Slejko (Ur?ka)
01.01.2002 Lucifer Martuljek II/4 Simon Slejko (sam)

O?itno je Lucifer te?ji, kadar na? Labro pelje s seboj bejbe. Ocena pridobi plus na tesnem drugem ?tantu. :evil:
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

Ups, temu se re?e nekonsistentnost. Al pa, zdes me pa dobu :wink:
Uporabniški avatar
Poison Ivy
Prispevkov: 255
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:35
Ime in priimek: Ivana Odič

aha, aha, hvala labrotu, da me je opozoril na moje o?itno nespo?tovanje zadnjega skoka, ki mi ni bil v?e? tako zelo kot sve?a (a smo ?e mal razvajeni :lol: ).
se pa popolnoma zavedam, da "routine kills", ravno tako kot objestnost premalo izku?enih, zato spo?tovanje vseh ljudi velja. Proti naravi pa? ne mor? zmagat :D ma saj vsi veste, da mate raj?, ?e zagrabi ma?inca ?e prvi?! in ?e je led dober kot putr?ek...mmmm... :razz:
al je to komu "bl bedno"?
"Maybe true. Maybe not true. Better you believe." - Sherpa saying.
Uporabniški avatar
Poison Ivy
Prispevkov: 255
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:35
Ime in priimek: Ivana Odič

Poison Ivy napisal/-a: Hotla sm it ?e kak?en slap, pa se Samotu ni dal. Kak?na smola za gajstno te?ajko, ki bi plezala ?e z zlomljeno nogo!
Aloooo enMatej!!!!!
Bingljanje na ?trikcu in zehanje pa? nista v mojem repertoarju in tak?nih insinuacij sploh ne dopu??am nikomur. :gib:
Moj ?as je preve? dragocen za zapravljanje za neke hobije, kjer bi se mi zehalo!
?e pa ho?e kdo zehat, pa predlagam naj si za to najde cenej?i ?port.
"Maybe true. Maybe not true. Better you believe." - Sherpa saying.
Odgovori