Gajstni slap v nedeljo

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

FAJT, FAJT!!! :chain: :trans: :plasma: :rock: :tfrag: :minigun:

Sm vedu, da bo? zagrizla. :evil:
Dejmo se mal zbockat, da bo forum bolj zanimiv....

Mogo?e sem narobe razumel, samo meni se ponavadi pri brezveznih stvareh zeha. Vsi smo ?e bingljali na ?pagci in to ni nobena sramota. S tem sem ?elel samo povedati, da je stvar precej bolj razburljiva, ?e ima? ?trik za sabo in ne pred sabo. (Za tiste, ki v plezanju vidijo samo adrenalin.) O tem samo toliko, da ne bom koga navajal k neumnostim, ker sem itak baje ?e na ?rni listi. Sicer je pa vse skupaj podobno Samovim izjavam o invalidih z vozi?ki v slapovih. Tako, da niti originalna nisi.

?estitam za lepo turo! Meni je bil Gajstni v?e?. Fino, da mamo tako zagnano generacijo te?ajcev. Bomo ?li polet kej plezat, ?e bojo jefeti po?egnal. :)
Samo brez panike.
Uporabniški avatar
Poison Ivy
Prispevkov: 255
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:35
Ime in priimek: Ivana Odič

en Matej napisal/-a:meni se ponavadi pri brezveznih stvareh zeha. Vsi smo ?e bingljali na ?pagci in to ni nobena sramota.
o zehanju- jaz ?e nisem tam, da bi mi bla k?na stvar v hribih brezvezna, se ?e u?im 8) Ej, to je romantika 100 na uro!
Ampak, just a reminder, bingljanje na ?trikcu ima tudi svoje ETI?NO ime: to je A0.
In tudi vedno napi?em pri vpisu vzpona, ?e mi kdaj zmanjka, se usedem, se potegnem... (sej veste, v une tabele, pa to). Samo upam, da tudi ostali na to ne pozabite. (sej to ne spada pod reporta?e, sorry)
"Maybe true. Maybe not true. Better you believe." - Sherpa saying.
Uporabniški avatar
en Matej
Prispevkov: 220
Pridružen: 10 Feb 2005, 22:48
Ime in priimek: LJ

Poison Ivy napisal/-a: Prvi cug je bolj brezvezn. Pol naprej hodi? do zadnjega brezveznega lednega skokca,
Poison Ivy napisal/-a: jaz ?e nisem tam, da bi mi bla k?na stvar v hribih brezvezna
:? :? :? :? :? :? :???: :???: :???: :???:

Sem mislu, da se ravno okrog tega dajemo. Pol pa lepo hladnokrvno vse zanika?.

(tud jaz se opravi?ujem za napa?no rubriko)

?e ma? ?e kej energije se lahko privat ?e mal obmetavava.
Samo brez panike.
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Poison Ivy napisal/-a:
en Matej napisal/-a:meni se ponavadi pri brezveznih stvareh zeha. Vsi smo ?e bingljali na ?pagci in to ni nobena sramota.
o zehanju- jaz ?e nisem tam, da bi mi bla k?na stvar v hribih brezvezna, se ?e u?im 8) Ej, to je romantika 100 na uro!
Ampak, just a reminder, bingljanje na ?trikcu ima tudi svoje ETI?NO ime: to je A0.
Ajde, skulerajta se. Tudi binglanje na ?trikcih je lahko romanti?no:
Slika
Uporabniški avatar
Poison Ivy
Prispevkov: 255
Pridružen: 04 Feb 2005, 14:35
Ime in priimek: Ivana Odič

itaq, itaq, super! kljub mojemu posipanju s pepelom moram priznat, da mi je sve?a bla od celega slapu najbolj v?e?, pa ?e se na trepalnice cel svet postavi. o okusih se ne razpravlja. c'est tout! [smilie=kiss of love.gif]
"Maybe true. Maybe not true. Better you believe." - Sherpa saying.
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

Sve?a je kljub na?emu pametnja?enju v soboto ?e vedno stala, pa tudi udobna klopca, ki jo omenja Br?ljanka, je ?e vedno tam, kjer je bila, ko sta jo v nedeljo grela s Cibersemom.
Pa ne samo, da je bila sve?a v naravnost izvrstni formi ... med plezanjem je posijal celo son?ek in naju prijetno grel vso pot navzgor, do prvega ?tanta ...
Neverjetno in nepozabno! :D ?e Jernej, k mu ni ni? dost jasno okrog plezanja - je namre? Vertikalski te?ajc - je u?ival.
Uporabniški avatar
Rado
Prispevkov: 191
Pridružen: 10 Feb 2005, 07:24
Ime in priimek: Rado

Mal sem pogledal po alpinizem.info in na?el slede?e:
31.01.2004 Lucifer Martuljek 4 Simon Slejko (Sebastjan)
26.01.2003 Lucifer Martuljek III/4+ Simon Slejko (Meta, Sara)
17.01.2003 Lucifer Martuljek II/4+ Simon Slejko (Ur?ka)
01.01.2002 Lucifer Martuljek II/4 Simon Slejko (sam)
Ups, temu se re?e nekonsistentnost. Al pa, zdes me pa dobu
Se opravi?ujem, da se vklju?ujem v debato ve?jih znalcev od mene. Ampak meni se zadeva sploh ne zdi nekonsistentna. Razmere v slapovih se spreminjajo iz dneva v dan, kaj ?ele od ene do druge sezone. Dostikrat celo za ve?, kakor za + ali -. Ni vredno, da bi se ?lovek zaradi tega kaj dosti sekiral.

Vseeno mi pa tista rimska III res ni jasna. Razen ?e morda ne ozna?uje ?tevila plezalcev na ?tantu v luknji. ;-)

LP
Rado
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Arabska ?tevilka ozna?uje te?avnost najte?jega razte?aja, vklju?no z mo?nostjo varovanja in kvaliteto ledu. Recimo:
- 4 naj bi imela cel razte?aj 80° ali kraj?i 90° skok
- 5 pa naj bi bil cel razte?aj navpi?en z nekaj mo?nostmi po?ivanja
- 6 kak?en previs ali vertikala brez poli?k, te?avno name??anje varovanja, slab led

Rimska ?tevilka ozna?uje zahtevnost celotne ture, to je dol?ina dostopa, dol?ina smeri, nevarnost plazov ipd. Recimo:
- II pomeni 1-2 razte?aja, vnaprej pripravljene ?tante in enostaven sestop
- III naj bi bila ve?razte?ajka, brez pripravljenih ?tantov, sestop je lahko abzajl.
- IV smer v hribih, nevarnost plazov, te?aven sestop

Torej je dejansko mo?no glede na razmere isti slap ocenit razli?no, za razna to?kovanja pa naj bi ?tela ocena v optimalnih razmerah.

Sicer pa imamo za prerekanja o ocenah ?asa samo ?e pol leta, potem izide nov Kresalov ledni vodni?ek s poenotenimi ocenami.
Uporabniški avatar
Najvisja Instanca
Prispevkov: 231
Pridružen: 01 Mar 2005, 09:59
Ime in priimek: zadnje guralo

Poenotenih ocen ni. Dr?ite se najni?jih pa ne boste nikoli ni?esar sfalili.
Ko boste pa ?eleli imeti kategorizacijo pa lepo na?tudirat kaj se spla?a in hopa cupa po hitrem postopku do nje.
Ne mene več prosit za izpisnice
MICO
Prispevkov: 29
Pridružen: 11 Mar 2005, 18:26
Ime in priimek: Ljubljana

Pozdrav. Mi je kar mal nerodno, da odgovarjam na resne alpinisti?ne teme pa vendar. ?e je Gajstni res tak izi predlagam, da ga doti?na zleze v vodstvu v enem cugu. In glej ga zlomka, ocena bo kar posko?ila v kar verjamem pri polni zavesti. ?e jest, ki sem bolj reva zavrtam 7 ?ravfov zaradi varnosti, sfrikam 7a in ?utim roke, da sem plezal vsa ?ast tisti deklici, ki ji je to pi?kin dim. Pa brez zamire, Mitja :shock:
Odgovori