Spoštovani člani in drugi obiskovalci gora.

15. maja 2020 je preklicana epidemija, vendar bodo določeni ukrepi in priporočila še ostali v veljavi. Upoštevati bo potrebno vsa doslej že znana priporočila s strani NIJZ in nova Higienska priporočila za izvajanje turističnih in gostinskih storitev.

Z 18. majem 2020 je ponovno dovoljena gostinska ponudba v notranjih prostorih in nastanitev v sobah. V sobi je dovoljena nastanitev največ dveh oseb oz. ene družine.

Pred bivanjem prosimo za predhodno najavo (rezervacijo) na telefon koče.

Naši koči, ki sta trenutno odprti:

Ob obisku goste naprošamo:

• naj upoštevajo navodila osebja glede hišnega reda,
  • v zaprtih prostorih je ob upoštevanju ohranjanja zadostne medosebne razdalje obvezna tudi uporaba obrazne maske ali druge oblike zaščite ustnega in nosnega predela (šal, ruta ali podobne oblike zaščite), ki prekrijejo nos in usta.
  • naj skrbijo za higieno rok, z umivanjem z milom in vodo ali razkuževanjem.

Svetujemo, da pri vseh gorniških dejavnostih upoštevate:

1. Ohranjajte priporočeno varnostno razdaljo 1,5 metra.
  2. V nahrbtniku imejte zaščitno masko in razkužilo in uporabite v primeru obiska v notranjosti objekta.
  3. Izogibajte se rokovanju, objemanju, pitju iz steklenice drugega …
  4. Če niste popolnoma zdravi, ostanite doma in tako preprečite potencialno širjenje virusa.

Planinsko društvo Ljubljana-Matica

Zadnja sprememba