Osrednja grapa v Viševniku

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
javoršek
Prispevkov: 390
Pridružen: 09 Jan 2010, 18:07
Ime in priimek: lj

Danes sem imel v načrtu smučati Osrednjo grapo v Viševniku, k sreči je v njej dovolj snega (zahod), za spust, v nasprotnem bi moral peš z Viševnika, saj je vrh brez snega....Grapa pa zgoraj zelo trda,se pa brez težav poveže "flike" snega v lepo smučarijo, spodnji del pa precej ozek, z napihanim sipkim snegom, ki slabo drži....Zgornji del rabi res dobre robnike, saj se zdrs najbrž konča 300m nižje.
Pristop na Veliki Draški vrh sem "prišparal" za drugič, mi je kar "brada"dol padla ko sem videl vršno pobočje.Smučanje do Konjščice je totalna "jeba"saj je med grmovjem 10 cm snega.Na splošno grapa kul, vse ostalo pa katastrofa.


https://picasaweb.google.com/1091719430 ... VVisevniku#
Džoni
Odgovori