Takšen(včerajšnji) turni smuk kot je iz vrha Koralp, bi vsekakor svetoval nekomu, ki se šele začenja ukvarjati s turno smučarijo, spust je vsaj zgoraj zelo položen, nižje se lahko smuča po urejenem smučišču, ali pa se poišče pobočja, ki imajo spodaj v gozdu kljub ne nizki temperaturi pršič (S in SZ smer).Jaz sem na vrh pristopil po Veliki krnici (v Peternelovem vodničku je opisana tura pod št.1, vendar z varjanto ki že spodaj v gozdu zavije ob rob smučišča).Smučarijo na najbolj vzhodnem dvatisočaku na Koroškem seveda priporočam takrat, ko (tako kot sedaj), je v naših hribih cela vrsta "pasti"
https://picasaweb.google.com/1091719430 ... icaKoralpe#
