Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica
Topel domek za vsakogar

Prijava |  Registriraj se |  Pomoč pogostih vprašanj  | Seznam članov |  Išči  | Galerija

Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Alpinistični vzponi » Vrta?a
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo 
Vrta?a
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2005 4:29 pm Odgovori s citatom
Fant s kladivom

Pridružen/-aPet Feb 2005 17:55
Prispevkov86
KrajLjubljna, Gasper Podobnik

Zjutraj, po nekaj te?avah z alarmi in z zbujanjem, smo se 6:10 odpravili z Agipa. ?e pred izvozom za Tr?i? smo se ustavili v koloni in gledali trumo poletov ?elnih (?ejnih) popotnikov. Tako smo z malo dalj?o vo?njo 7:05 ?tartali v klanec. Lepo ob smu?i??u, ki ?e ni delovalo. Tako do zgornje postaje, potem pa pre?enje pod pobo?ji Na Mo?eh, kjer se nam je za?elo predirat do pasu. Ker smo ?li nabirat kondicijo, se nismo pustili in smo zgrizli do ?leba. Tam smo si nadeli dereze, cepine in ?elade in se po?asi za?eli prebijat v vzhodno grapo z obliko ?rke Y. Bili smo prvi ta dan. Sneg se je prediral in se valil v dolino. S strani so vsake toliko v grapo pr?ili sne?ki, mi pa v levi krak Y. Suvereno smo ?li ?ez skalni skokec, ki je bil kar zalit, vedar se je sproti razkrival. Postajalo je vedno bolj toplo. Naenkrat pa se je privalil ?e manj?i plazek, s srhljivim zvokom, ki me je tik pod vrhom prepri?al, da vseeno vrh ni nujen. Tako smo hitro obrnili in odcokljali na dr?avno mejo med Palcem in Zelenjakom. Tam smo se okrep?ali, se ?e enkrat prepri?ali, da je Slovenija lep?a od Avstrije, nato pa po ?tirih (se je manj udiralo) v dolino. Po poti smo videli ?e nekaj plazovin z Begunj??ice. In ?e hop v Kompas bar, ker nas je natakar vedno tako vesel.
Na vrhu torej nismo bili, smo pa izbolj?ali pripravljenost in pognali endorfine po ?ilah. Tako smo Sirota jerica, Zaspanka, Primamo? in jaz smeje zaklju?ili sobotno avanturo.
Laughing
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom Fant s kladivom Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 20, 2005 7:15 pm Odgovori s citatom
Poison Ivy

Pridružen/-aPet Feb 2005 14:35
Prispevkov255
KrajIvana Odič

v nedeljo smo se tudi Sa?a, Maja, Jelena, Miha, Klemen, mati?arski gost Davor in jaz odpravili na Vrta?o. Uspelo nam je osvojiti vrh-celo vse tri. Gor smo pri?li ?e pozimi, od?li pa spomladi. Imeli smo pre?udovit son?ek, ki je sproti pobiral sneg in razkrival meli??a. Na ?alost me je tale son?ek kar preve? zapekel. Kar te?ko je bilo oditi spet v meglo, kjer nas je za tola?bo ?akal pir in vro? ?aj. Tokrat je bila tura skoraj prekratka... Cool

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 21, 2005 9:16 am Odgovori s citatom
jelena

Pridružen/-aPet Feb 2005 12:06
Prispevkov195
KrajJelena Kljaji?, Ljubljana

Verjetno smo v navdu?enosti nad spremembo letnih ?asov pozabl na pomladno gorsko sonce. Zato pa nanj bolj intenzivno mislim dans, saj mam obraz tak, kot da bi v?erej cel dan pucala pr?gano pe?ico Wink , zatorej mladim nadobudnim hribovcem tud kaka kremca ne bo odve?!
Cool
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom jelena Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 21, 2005 9:57 am Odgovori s citatom
labro

Pridružen/-aSre Feb 2005 11:14
Prispevkov386

Tale s pr?gano pe?ico ... je pa dobr!! Laughing
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom labro Pošlji zasebno sporočilo
Narobe vikend
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 21, 2005 11:24 am Odgovori s citatom
WildRose

Pridružen/-aPet Feb 2005 14:22
Prispevkov389
KrajSaša Bobič

V soboto smo se ?li gret v Kal, pa cel dan nismo zlezli iz dolgih rokavov Confused Temperaturo je dvignila le novica, da so na parkiri??u vdrli in pre?ekirali 12 avtomobilov Mad

V nedeljo smo se ?li "?eli?it" v napovedane nizke temperature in slabo vreme, pa do?iveli krasno turo v lepem vremenu in pr?li domov vsi po vrsti o?gani od sonca Embarassed
Pe?akom se je del poti ?ez gozd in ru?evje prediralo do ... Rolling Eyes midva s Klemnom pa sva na smu?kah brez te?av pridrsala do vstopa v grapo. Klemen je smu?i tovoril ?e po grapi in jo tudi presmu?al, jaz pa sem se mu na smu?kah pridru?ila spet na vstopu v grapo. Po zasne?enem meli??u se je dalo krasno vijugat, ?eprav je bil sneg ?e precej oju?en in mestoma si zaril do kamnite podlage. Od vzno?ja pa do gozdne meje pa je bila smu?arija ena sama u?ivancija Razz Sledilo je lomljenje po gozdu in po skorjasti podlagi, ki se je prav hinavsko predirala, vendar je bilo tudi to matranje na koncu nagrajeno - smu?anjem po sicer trdem a popolnoma praznem smu?i??u. Prismu?ati se da skoraj do spodnje postaje sede?nice.
Piko na i pa je dodal ?e natakar v Kompasu, ki je bil za razliko od kolega, ki nas je razveseljeval na zaklju?ku skupne ture, maximalno prijazen in ustre?ljiv, ?e po?astil nas je s hudo dobro sladico, ki jim je ostala od kosila. Njami! Hvala stric, ?e pridemo k vam Very Happy
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom WildRose Pošlji zasebno sporočilo
Zvon?ki in trobentice
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 21, 2005 3:23 pm Odgovori s citatom
zMaja

Pridružen/-aPet Mar 2005 20:30
Prispevkov71
KrajMaja Starc

Mi je kar mal la?je pr srcu k vidm, da nisem edina, k me pe?e in zateguje ke po faci. Ampak se tola?im, da bo jutr precej lep?a farbica kot ?e bi v?eri pe?ico pucala. Tale nedeljski izlet se je res prilegu po mojem dolgem obdobju ilegale.

gd?. Rde?eli?na Embarassed [/quote]
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom zMaja Pošlji zasebno sporočilo
Vrta?a
  Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Alpinistični vzponi
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas  
Stran 1 od 1  

Objavi novo temo  Odgovori na to temo