Javornik, Logarska, Okrešelj, Rinke, ferajn, Dovška Baba :)

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
shukran
Prispevkov: 96
Pridružen: 07 Dec 2009, 19:47
Ime in priimek: Ana R.

Kot novopečena članica matičarskega foruma je edinole prav, da tudi jaz napišem kaj o svojih potepanjih prejšnjega tedna. Vzpone ne bi mogli imenovati za vrhunske, ampak važne so zgodbe, teh pa je bilo kar nekaj :)

Prejšnji teden smo se Groskovi dekleti in moja malenkost odpravile na Veliki Javornik preizkušat novo turnosmučarsko opremo...

Po začetnem ogrevanju z odkopavanjem nasedlega avta :shock:
Slika


smo se podale na pot skozi meglo...
Slika


do sončka.
Slika


Slika



Slika
Vrh


Slika
Ana G. po presmučani strmini


Konec tedna pa si je Davor vzel dopust in odpeketala sva proti Logarski dolini z namenom plezati slapove prvi dan, prespati na Okrešlju, nato pa naslednji dan splezati Centralno grapo v Mrzli gori.
Ker Murphy pač nikoli ne počiva, v Logarski ni narejenega niti enega slapu, no... je en raztežaj Slapu pod tunelom, v katerega smo se zapodile vse tri naveze, ki smo takrat zbegano skakale od enega nenarejenega slapu do drugega...


Slika
Edini narejen slap

Popoldne sva nato odšla na Okrešelj in na poti srečala trume plezalcev, ki so se prejšnji dan drenali v Igličevi ter Vzhodni smeri v Mali Rinki.
Opozorili so naju, da sneg v grapah še ni predelan ter da se tam ni prav nič še splazilo, tako da je tudi plan naslednjega dne padel v vodo :roll:

Drugi dan sva se tako podala raje na kondicijsko turo in sicer čez Turski žleb na Rinke, potem pa hitro na ferajn na "zasluženo" pivo :D

Slika

Slika
Mrzla gora


Včeraj pa, kot je napisala že Eva, sva skupaj opravili še eno turnosmučarsko turo - osvojili sva Dovško Babo. Ljudi je bilo kar nekaj, sneg je bil malo južen, ampak vseeno je bilo skoraj bolestno lepo :D

Slika

Slika
Vrh
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Bravo punce, zelo lepe fotke.
Odgovori