Direktna v Špiku

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Uporabniški avatar
Izi
Prispevkov: 427
Pridružen: 25 Mar 2005, 10:20
Ime in priimek: Brezovica

V soboto sva se s Jernejem Knopom odpravila pogledat Direktno v Špiku. Ko sva se pripeljala v Martuljek je bila stena zavita v zlovešče meglice :/ , ki pa so se razkadile :cool: z vstopom v Direktno z Dibonove police. Družbo-gužvo :plasma: sta nama delela še tržičana Miha Zupan in Maja Duh. Ker sva plezala nenavezana do pod Dibonove police sva jih prehitela in bila varna pred zapadnim kamenjem. :biggrin:

Smer je odlična :D in obvezna tura za vsakega alpinista. Slabost smeri je, da moraš preplezati 600 m po večinoma krušljivi skali :doubt: , da prideš do dveh odličnih raztežajev V+, ki so tega vredni, potem si pa že praktično na vrhu.

Vsa čast Miri Marko Debelak, da je to splezala leta 1926. :cool:
Izi
Uporabniški avatar
Izi
Prispevkov: 427
Pridružen: 25 Mar 2005, 10:20
Ime in priimek: Brezovica

Še nekaj slik za pokušino

Slika

Slika

ostalo pa na:

http://picasaweb.google.si/ibokavsek/Di ... directlink
Izi
Odgovori