Direktna v Špiku
Objavljeno: 03 Avg 2009, 09:35
V soboto sva se s Jernejem Knopom odpravila pogledat Direktno v Špiku. Ko sva se pripeljala v Martuljek je bila stena zavita v zlovešče meglice :/ , ki pa so se razkadile
z vstopom v Direktno z Dibonove police. Družbo-gužvo
sta nama delela še tržičana Miha Zupan in Maja Duh. Ker sva plezala nenavezana do pod Dibonove police sva jih prehitela in bila varna pred zapadnim kamenjem.
Smer je odlična
in obvezna tura za vsakega alpinista. Slabost smeri je, da moraš preplezati 600 m po večinoma krušljivi skali
, da prideš do dveh odličnih raztežajev V+, ki so tega vredni, potem si pa že praktično na vrhu.
Vsa čast Miri Marko Debelak, da je to splezala leta 1926.
Smer je odlična
Vsa čast Miri Marko Debelak, da je to splezala leta 1926.