Danes sva z Igorjem plezala v območju Vikijeve sveče, spodnji del je zelo krhek led (pri vstopu -10 st.), sveča je široka dober meter, in debela za dolžino okla, zato sva se po grapi levo od sveče po zelo slabem snegu "prešmuglala" na uhojeno gaz, ki vodi proti Vadinam (letna pot), pri kateri pa je majhen problemček, saj je gaz speljana mimo običajne, direktno po borovcih, kjer pa te spodaj čaka pečina, po kateri je najbolje narediti spust po vrvi. Razmere, tako ledne kot snežne, so v tem območju kratkomalo katastrofalne, občutno premalo ledu, sneg je nepredelan, pa še zelo malo ga je, veliko je klože, skratka po moji oceni zelo slabo. Spodnjega ledinca ni niti za vzorec, zgornji je komaj malo nakazan.
Opozoril bi še, da čez spodni del Vikijeve sveče visi vrv, nekdo je pri spustu pozabil podreti vozel, in se je zataknila na sidrišču, naredila sva dodaten vozel,da ne bi kdo "prusikaril" in končal v podnu. Sedaj je varno zavezana, da jo poberejo lastniki!!!?
