V sredo 9.3.2011 sem šel na Jezersko v Vikijevo svečo. Na dostopu do tovorne žičnice je bilo nadpovprečno toplo, a so skrbi zaradi tega pri vstopu v slap spuhtele v zrak. Led je bil odličen, zato sem hitro napredoval in sem bil kmalu pod ključnim delom slapu…
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
Izza vogala se prikaže…
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
Napravim še dvojni portret…
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
Vikijeva sveča malo bližje….
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
In še bližje…S te strani sem vstopil,… najprej 3m 95 stopinj, nato vertikala do vrha in ves čas tuširanje.
Led odličen.
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
Pogled nazaj, na izstop iz sveče….
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
Še pogled proti Češki koči, …
…in malo statistike:Višina slapu 150m.Vzpon je trajal 45 minut. Plezal sam.
Vikijeva sveča na Jezerskem
Vidm, da si se kar dobr stuširu u Vikijevi.
Zdaj mi je kr lažje.
Tist zokn (nogavica), k si mi ga nasledn dan posodu, k mi je odnesl rokavico na Sorci, mi je bil mal sumljiv.
Zokn je zakon (sploh, k ti vetr odnese rokavico)
Če kdo spomlad tam okol Sorce najde kako mamutovo rokavico, naj mi jo takoj prnese, ker sm nanjo čustveno navezan.
Zdaj mi je kr lažje.
Tist zokn (nogavica), k si mi ga nasledn dan posodu, k mi je odnesl rokavico na Sorci, mi je bil mal sumljiv.
Zokn je zakon (sploh, k ti vetr odnese rokavico)
Če kdo spomlad tam okol Sorce najde kako mamutovo rokavico, naj mi jo takoj prnese, ker sm nanjo čustveno navezan.
... 1986 se je pisalo, ko sta nastali ti dve fotki v Vikijevi sveči, ki sem jo izplezal z istim orodjem in na isti način, kot 2011...
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
Dobra volja skrajša pot.
