Visoke temperature v preteklem tednu so krive, da sva šla v torek z rašičanom Markom T. v plezališče Gornji Ig, kjer sva tako, kot še nekaj somišljenikov, frikala.
...Tam je padla ideja, za Zajedo usmiljenja v Vežici v četrtek …
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
…po poti čez skoke kmalu prideva pod steno Vežice…
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
…prvi raztežaj…
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
…pod zajedo po kateri ima smer ime, se stena ponovno postavi pokonci...
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
…v zajedi…
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
… še levo okoli raza in sva na vrhu...
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
… in še sestop po gredini.
Zajeda usmiljenja v Vežici
Smer Strup v plezališču Gornji Ig ima poleg zgovornega imena tudi strašljivega varuha, ki se je pojavil na vznožju, ko je Pleskar plezal omenjeno smer. Dober meter dolgi modras je prilezel iz luknje pod smerjo in nekaj časa se sploh ni pustil odgnati, kot bi hotel reči, da smo na njegovem dvorišču.
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
Dobra volja skrajša pot.
Da ne bo pomote, plezal sem 2 smeri desno od Strupa - Svitovo.
Smo pa nazadnje videli debelega modrasa pod smerjo Strup, tako da naslednjega dobesedno tam čaka strup. Uglavnem mal bodte pazljivi pa tudi klopov je že ful (bojda je tam okuženo področje).
Smo pa nazadnje videli debelega modrasa pod smerjo Strup, tako da naslednjega dobesedno tam čaka strup. Uglavnem mal bodte pazljivi pa tudi klopov je že ful (bojda je tam okuženo področje).
Ogled dovoljen samo tistim, ki se ne bojijo kač...
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
Modras, ki domuje v plezališču Gornji Ig.
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
Modras, ki domuje v plezališču Gornji Ig.
Dobra volja skrajša pot.
Dobra volja skrajša pot.
Še enkrat sva z Markom T. odšla pod steno Vežice(20.5.) nad dolino Kamniške Bele.Tokrat sva vstopila v Akademsko smer in jo po štirih urah izplezala.Da je bilo bolj zanimivo je poskrbelo vreme.Nad Staničevim vrhom in Planjavo dež in grmenje v Vežici sončno celo popoldne.Idealen scenarij ali kaj.
Dobra volja skrajša pot.
...še par fotk iz Akademske v Vežici,...
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
...na vrhu prvega raztežaja...
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
..v tretjem raztežaju se stena zopet postavi pokonci...
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
4R...stojišče ptičje gnezdo..
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
..Marko v zadnjem raztežaju.
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
...na vrhu prvega raztežaja...
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
..v tretjem raztežaju se stena zopet postavi pokonci...
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
4R...stojišče ptičje gnezdo..
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
..Marko v zadnjem raztežaju.
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
Dobra volja skrajša pot.
Z Markom sva bila še enkrat(31.5.) pod strmo steno Vežice, tokrat sva izbrala malo težjo Lahovo smer in jo izplezala(VI+,AO). Stena je bila navkljub nočnemu dežju v predelu kjer teče Lahova skoraj suha.Z vrha smeri sva se spustila ob vrvi, dvakrat do gredine in in še dvakrat do vznožja stene( po akademski smeri). Plezala sva z dvema vrvema dolžine 60 m.
Dobra volja skrajša pot.
...še nekaj fotk iz Lahove, ...
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
Dobra volja skrajša pot.
