Zajeda usmiljenja v Vežici

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Silvo K.
Prispevkov: 219
Pridružen: 14 Mar 2011, 10:11
Ime in priimek: Silvo Kragelj, Ljubljana

Visoke temperature v preteklem tednu so krive, da sva šla v torek z rašičanom Markom T. v plezališče Gornji Ig, kjer sva tako, kot še nekaj somišljenikov, frikala.
...Tam je padla ideja, za Zajedo usmiljenja v Vežici v četrtek …
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
…po poti čez skoke kmalu prideva pod steno Vežice…
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
…prvi raztežaj…
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
…pod zajedo po kateri ima smer ime, se stena ponovno postavi pokonci...
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
…v zajedi…
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
… še levo okoli raza in sva na vrhu...
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
… in še sestop po gredini.
Dobra volja skrajša pot.
Silvo K.
Prispevkov: 219
Pridružen: 14 Mar 2011, 10:11
Ime in priimek: Silvo Kragelj, Ljubljana

Smer Strup v plezališču Gornji Ig ima poleg zgovornega imena tudi strašljivega varuha, ki se je pojavil na vznožju, ko je Pleskar plezal omenjeno smer. Dober meter dolgi modras je prilezel iz luknje pod smerjo in nekaj časa se sploh ni pustil odgnati, kot bi hotel reči, da smo na njegovem dvorišču.


https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
Dobra volja skrajša pot.
pleskar
Prispevkov: 61
Pridružen: 05 Mar 2007, 16:46
Ime in priimek: Kristian, MB

Da ne bo pomote, plezal sem 2 smeri desno od Strupa - Svitovo.
Smo pa nazadnje videli debelega modrasa pod smerjo Strup, tako da naslednjega dobesedno tam čaka strup. Uglavnem mal bodte pazljivi pa tudi klopov je že ful (bojda je tam okuženo področje).
Silvo K.
Prispevkov: 219
Pridružen: 14 Mar 2011, 10:11
Ime in priimek: Silvo Kragelj, Ljubljana

Ogled dovoljen samo tistim, ki se ne bojijo kač...



https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
Modras, ki domuje v plezališču Gornji Ig.
Dobra volja skrajša pot.
Silvo K.
Prispevkov: 219
Pridružen: 14 Mar 2011, 10:11
Ime in priimek: Silvo Kragelj, Ljubljana

...še mal o kačah, ker so spomladi najbolj polne strupa...


http://www.gea-on.net/clanek.asp?ID=152
Dobra volja skrajša pot.
Silvo K.
Prispevkov: 219
Pridružen: 14 Mar 2011, 10:11
Ime in priimek: Silvo Kragelj, Ljubljana

Še enkrat sva z Markom T. odšla pod steno Vežice(20.5.) nad dolino Kamniške Bele.Tokrat sva vstopila v Akademsko smer in jo po štirih urah izplezala.Da je bilo bolj zanimivo je poskrbelo vreme.Nad Staničevim vrhom in Planjavo dež in grmenje v Vežici sončno celo popoldne.Idealen scenarij ali kaj.
Dobra volja skrajša pot.
Silvo K.
Prispevkov: 219
Pridružen: 14 Mar 2011, 10:11
Ime in priimek: Silvo Kragelj, Ljubljana

...še par fotk iz Akademske v Vežici,...
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0

...na vrhu prvega raztežaja...
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0

..v tretjem raztežaju se stena zopet postavi pokonci...
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0

4R...stojišče ptičje gnezdo..
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0

..Marko v zadnjem raztežaju.
https://sites.google.com/site/slikovneu ... edirects=0
Dobra volja skrajša pot.
Silvo K.
Prispevkov: 219
Pridružen: 14 Mar 2011, 10:11
Ime in priimek: Silvo Kragelj, Ljubljana

Z Markom sva bila še enkrat(31.5.) pod strmo steno Vežice, tokrat sva izbrala malo težjo Lahovo smer in jo izplezala(VI+,AO). Stena je bila navkljub nočnemu dežju v predelu kjer teče Lahova skoraj suha.Z vrha smeri sva se spustila ob vrvi, dvakrat do gredine in in še dvakrat do vznožja stene( po akademski smeri). Plezala sva z dvema vrvema dolžine 60 m.
Dobra volja skrajša pot.
Odgovori