Stran 1 od 1

JV raz Kukove špice

Objavljeno: 30 Jan 2012, 11:13
Napisal/-a Kralj Matjaz
Glede na letošnjo zimo bo primeren zapis:
Skala je prebita!

V petek sva s kolegom Matjažem iz Rašice zavila nad vrata v ostenje Kukove špice. Sicer je bila njegova želja, da bi ga peljal Teranovo, pa nisem zmogel črednega nagona.

Slika

Smer sva prvič plezala z Alenko 2007, še vedno pa je bila prvovrstna pustolovščina.Slika
Snega je za vzorec, mestoma požled iz IV+ skale naredi povsem dostojen vzpon.
Slika

Slika
Če upoštevaš, da soplezalec še ni bil deležen primernega tretmaja, pikanje po travah, soliranje dostopnega skrotja in plezanja štiric z gojzerji in cepini za pasom, ter 200m podrtega grebena I/II pa je jasno, da sva bila tik pred mrakom na vrhu srečna oba.

Slika
Od avta do avta 11,5h.

Nasvet za turo pa še sledeč, poleg primerno velikih keten za avto svetujeva še dostop do stene po plaznici, ki jo prečiš čez kakih 300m od trenutka, ko prečkaš začetek velikega grabna...

Hvala Matjažu za domače energijske ploščice.

Jery