Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica
Topel domek za vsakogar

Prijava |  Registriraj se |  Pomoč pogostih vprašanj  | Seznam članov |  Išči  | Galerija

Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Alpinistični vzponi » Iztokova sveča
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo 
Iztokova sveča
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2012 7:41 pm Odgovori s citatom
Izi

Pridružen/-aPet Mar 2005 10:20
Prispevkov427
KrajBrezovica

Danes sem po službi zaradi časovne stiske Sad (ob 15.30 iz LJ) šel preveriti Iztokovo svečo pri Podlipi (blizu Vrhnike).

Izplačalo se je! Kiss of love

V prvih dveh skokcih se lepo ogreješ

za grand finale pa te pričaka res lepa 10 m sveča. Po občutku bi rekel, da je težja od Janine sveče v Iškem vintgarju ali od slapov v Peklu.

Priporočam, da pohitite z obiskom, saj se že obeta otoplitev!

Več informacij na: http://www.gore-ljudje.net/novosti/2800/

Janez, to moraš iti pogledat! Wink

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2012 7:57 pm Odgovori s citatom
javoršek

Pridružen/-aSob Jan 2010 18:07
Prispevkov389
Krajlj

Izi, hvala za namig, letos bi moral dan imet 25 ur....
včeraj me je navilo v roke kot bi splezal kilometer slapu....

http://www.grzs.si/?MenuID=1&NewsID=1191

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 14, 2012 3:50 pm Odgovori s citatom
javoršek

Pridružen/-aSob Jan 2010 18:07
Prispevkov389
Krajlj

Če "lokalna avtoriteta" (Iztok B.), povabi na dobro plezarijo, je seveda že kaj na tem.....Ja res je slap izreden, dostopa skoraj ni omembe vredno (deset minut), sestopa do pod slap petnajst, pa še deset do avta...Sveča pa strma, se strinjam z Izijevo oceno, da je težja kot npr.Janina v Iškem (4-), glede na to, bi ji jaz dal 4+.
Spodnji del je super led, v osrednjem in zgornjem (najstrmejše), pa je kar svečkast, pa dosti luknjast,zato ni nujno da okli vselej ostanejo kjer bi si želel....Izstop iz sveče je zelo lep z dovolj in dobrim ledom.Zgoraj sem sestopil desno (Izi levo), tko da so sedaj sledi na obe strani.Sestop po gozdu je siten (listje pod snegom), vendar ne preveč strm (samo 2-metrski del z obrazom proti strmini), pa hiter (15 min.)
Seveda priporočam plezanje v navezi, vsekakor bi jaz vzel najdaljši vijak (22 cm), ker je led precej votel...

https://picasaweb.google.com/109171943009401581001/IztokovaSveca#

Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Alpinistični vzponi
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas  
Stran 1 od 1  

Objavi novo temo  Odgovori na to temo