 | Prve ne pozabiš nikoli |  |
Objavljeno: Sre Jun 26, 2019 4:50 pm |
|
|
Li |
|
|
|
Pridružen/-a | Pon Jan 2017 20:39 | Prispevkov | 14 | Kraj | Matevž Štular |
|
|
|
 |
 |
 |
|
V ponedeljek 24.6. sem se z Arnetom in Vidom odpravil v Krmo, kjer smo imeli za cilj preplezati klasično smer v Debeli peči - Jesih-Potočnik. Za vse izmed nas prvič, le s to razliko, da je bila to tudi njuna prva smer v hribih nasploh!
Hitro smo se znašli na vstopu in se hitro prebili skozi nižji del. Nato smo se začeli varovati. Fanta sta plezala smer kot druga, pri čemer nista imela težav. Bili smo tekoči, a ne preveč hitri. Zoprno poplezavanje na sestopu po vročem popoldanskem soncu in razgretem pobočju nas je prijetno utrudilo. Imeli smo lepo, celodnevno turo z repom in glavo. Za prvo smer sta se odlično izkazala. Še par preplezanih smeri, pa bo vse skupaj še bolj zabavno; BRAVO!
Začetni nižji raztežaji potekajo po uživaškem grabnu, ki te ...
... pripeljejo v bitko z odličnim, vlažnim kaminom, ...
... v kateri smo dihali, ...
...si zadovoljno oddahnili, ...
... in nato še malo dihali, ...
... preden smo končno prišli do roba stene in se ob spremljavi teatralne orkestrske glasbe in zvoku kovine za pasom pogumno povzpeli na vrh Debele peči. Planinci so opazovali dogodek in se čudili. |
|
|
|
|
Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Alpinistični vzponi
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1
|
|
|
|
|