Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica
Topel domek za vsakogar

Prijava |  Registriraj se |  Pomoč pogostih vprašanj  | Seznam članov |  Išči  | Galerija

Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Alpinistični vzponi » Gajstni slap v nedeljo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo 
Gajstni slap v nedeljo
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2005 3:19 pm Odgovori s citatom
Poison Ivy

Pridružen/-aPet Feb 2005 14:35
Prispevkov255
KrajIvana Odič

S Samotom sva ?la v Logarsko splezat "en bedn" Fran?kov slap, ki je celo bil narejen.
Prvi cug je bolj brezvezn. lahko se ga tudi obvozi po desni. Drugi cug-sve?a je bo?anska in led je dober, pa ?e zatikat se da. V sve?i sem res sli?ala violine, tko je blo romanti?no. Po 60 m pride? na ?tant v obliki debla-kao klopca, luksuz. Pol naprej hodi? do zadnjega brezveznega lednega skokca, kjer je led spet bolj gnil oz. sprhnel, pa ?e voda te?e ?ez. Baje sneg, ki prekrije led uni?i kvaliteto le-tega. Tak?nih je bilo teh 110 metrov.Na vrhu 1. cuga se je Samo za?el dret pozdrave, pridru?ili so se nama Alenka, Jeran in Matej. Lepo, lepo, a boste ?e vi kej napisal?
Ob pol enih sva bla ?e u podnu. Hotla sm it ?e kak?en slap, pa se Samotu ni dal. Res pa je, da bi ve?ino slapov morala pregazit in ne preplezat. Kak?na smola za gajstno te?ajko, ki bi plezala ?e z zlomljeno nogo!
Slap je ocenjen nekako lahek 5- ali dober 4+, kar imate raje. Tako pravi el jefe, kaj pa menite ostali, ki ste bili tam?

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2005 3:27 pm Odgovori s citatom
bednik

Pridružen/-aPet Feb 2005 20:06
Prispevkov219
Krajrok_blagus

3-7+
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom bednik Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2005 3:37 pm Odgovori s citatom
Poison Ivy

Prispevkov255
KrajIvana Odič

a pa si splezu? Evil or Very Mad
ufff!

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2005 3:40 pm Odgovori s citatom
bednik

Pridružen/-aPet Feb 2005 20:06
Prispevkov219
Krajrok_blagus

koga?
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom bednik Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2005 3:46 pm Odgovori s citatom
Poison Ivy

Prispevkov255
KrajIvana Odič

...ali kaj. Gajstni slap (tisti iz naslova, ki si ga pravkar ocenil). Peek a boo!

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2005 4:17 pm Odgovori s citatom
Najvisja Instanca

Pridružen/-aTor Mar 2005 9:59
Prispevkov231
Krajzadnje guralo

Zanj ni potebno, ker je bednik lahko ocenjuje ne da bi splezal, jasno!

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2005 4:18 pm Odgovori s citatom
GregorM

Pridružen/-aSre Feb 2005 14:47
Prispevkov440

Jaz sem ga plezal en teden pred vami in ocenil na 5-, ker se mi zdi malenkost te?ji kot npr. centralc v Tamarju ali Lucifer (oba 4+).

Se pa strinjam da je razen sve?e ostali del kr neki in se samo za ta slap ni vredno peljat do Logarske doline. Midva s soplezalcem sva npr. preostanek ?asa koristno porabila pri Plesniku na piru. Cool
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom GregorM Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2005 4:27 pm Odgovori s citatom
Poison Ivy

Prispevkov255
KrajIvana Odič

mi tudi prav tam. no ja, jaz sem pila ?aj, ki si je ?elel, da bi bil pir Very Happy
druga?e me pa tudi Lucifer zanima, sploh ker ga je Pija ?e ukrotila, kot sem sli?ala Wink

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2005 7:03 pm Odgovori s citatom
GregorM

Prispevkov440

Za Luciferja malo vpra?ej danes na farajnu. Primo? je rekel, da ga bo ?el ta vikend ponovit s svojo punco Majo, pa se jima morda lahko prilepi?. Al pa ?e koga dobi?, da boste skupaj podili kosmato zver.
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom GregorM Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2005 7:54 am Odgovori s citatom
labro

Pridružen/-aSre Feb 2005 11:14
Prispevkov386

4+ je, ?e neki ?asa. Lucifer, pa Centralc v Tamarju sta pa 4, Grega in ne 4+. Wink

?estitam za kul vzpon. Bi pa na tvoje komentarje Br?ljanka prpomnu, da se je ve?ina klajmberjev v slapovih ubila lih v tabrezveznih cugih ...
- Polenik, k je oplaknu v zgornjem delu Desnega v Tamarju
- Tale reve? letos pod Lucijem
- Ene dve let nazaj en alpinisti?ni in?truktor (Iztok) v tapolo?nih tolmunih Lu?evega grabna
Tko da je ?ist kul, da ve?, da je pod snegom led slab?i, sam tole, da pa kdo misl, da je k?n cug v ledu brezvezn, tole mi pa ni ?ist v?e?.
Confused
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom labro Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2005 11:12 am Odgovori s citatom
en Matej

Pridružen/-aČet Feb 2005 22:48
Prispevkov220
KrajLJ

O brezveznosti ledu se ?ist strinjam z Labrotom.
?e se ti stvar zdi brezvezna nisi skoncentriran in je velika verjetnost, da bo? v kratkem najebal. Ob slabih razmerah pa lahko vse skupaj postane kve?jemu zoprno, nevarno, hinavsko, sovra?no in kar je ?e podobnih pridevnikov, nikakor ne brezvezno.

?e veselo binglja? na ?trikcu, pa verjamem da se ti v?asih malo zazeha. A ne zelenjavca Exclamation Evil or Very Mad Drga? ma? pa u Mla?ci eno lepo zaveso in se lahko po mili volji navija?. Jaz bom pa ?e naprej u?ival tudi v takih cugih, kot je zadnji od gajstnega. Mal potelovadi?, mal po?raufa?, pa si gor. Kaj ?e? lep?ga?

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2005 3:10 pm Odgovori s citatom
GregorM

Prispevkov440

labro je napisal/a:
4+ je, ?e neki ?asa. Lucifer, pa Centralc v Tamarju sta pa 4, Grega in ne 4+. Wink

Mal sem pogledal po alpinizem.info in na?el slede?e:

31.01.2004 Lucifer Martuljek 4 Simon Slejko (Sebastjan)
26.01.2003 Lucifer Martuljek III/4+ Simon Slejko (Meta, Sara)
17.01.2003 Lucifer Martuljek II/4+ Simon Slejko (Ur?ka)
01.01.2002 Lucifer Martuljek II/4 Simon Slejko (sam)

O?itno je Lucifer te?ji, kadar na? Labro pelje s seboj bejbe. Ocena pridobi plus na tesnem drugem ?tantu. Evil or Very Mad
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2005 3:14 pm Odgovori s citatom
labro

Pridružen/-aSre Feb 2005 11:14
Prispevkov386

Ups, temu se re?e nekonsistentnost. Al pa, zdes me pa dobu Wink
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom labro Pošlji zasebno sporočilo
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2005 3:29 pm Odgovori s citatom
Poison Ivy

Prispevkov255
KrajIvana Odič

aha, aha, hvala labrotu, da me je opozoril na moje o?itno nespo?tovanje zadnjega skoka, ki mi ni bil v?e? tako zelo kot sve?a (a smo ?e mal razvajeni Laughing ).
se pa popolnoma zavedam, da "routine kills", ravno tako kot objestnost premalo izku?enih, zato spo?tovanje vseh ljudi velja. Proti naravi pa? ne mor? zmagat Very Happy ma saj vsi veste, da mate raj?, ?e zagrabi ma?inca ?e prvi?! in ?e je led dober kot putr?ek...mmmm... Razz
al je to komu "bl bedno"?

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2005 4:19 pm Odgovori s citatom
Poison Ivy

Prispevkov255
KrajIvana Odič

Poison Ivy je napisal/a:
Hotla sm it ?e kak?en slap, pa se Samotu ni dal. Kak?na smola za gajstno te?ajko, ki bi plezala ?e z zlomljeno nogo!

Aloooo enMatej!!!!!
Bingljanje na ?trikcu in zehanje pa? nista v mojem repertoarju in tak?nih insinuacij sploh ne dopu??am nikomur. UT
Moj ?as je preve? dragocen za zapravljanje za neke hobije, kjer bi se mi zehalo!
?e pa ho?e kdo zehat, pa predlagam naj si za to najde cenej?i ?port.

Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Alpinistični vzponi
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas  
Stran 1 od 2  
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo  Odgovori na to temo