Od 16. decembra 2019 nudimo članarine za leto 2020.

Kako podaljšati članstvo / se včlaniti?

• Za plačilo izven Slovenije priporočamo PZS portal (clanarina.pzs.si) – v 3. koraku izberite PD Ljubljana-Matica – kjer je možno plačati z VISA / MASTERCARD (pozor! – v tem primeru društvene publikacije “Program aktivnosti” ne prejmete, saj članarino v imenu PD urejajo na PZS)

V letu 2020 se na področju članarine uvaja naslednje novosti (povzetek):

• Spremembe višine članarin – zneski društvenih članarin so enaki priporočenim s strani PZS.
  • Prilagoditev članskega zavarovanja (A članarina ima zaradi izrazito slabega škodnega rezultata v preteklih letih zavarovalno vsoto za smrt od leta 2020 10.000 € in 30.000 € za invalidnost. B, S+Š in P+O člani imajo združeno skupno zavarovalno vsoto 6.000 € za reševanje v tujih gorah in zdravstveno asistenco).
  • Prispevek 1 € za Sklad planinskih koč (razen P+O in IN članarine) je že vključen v članarino.
  • V primeru članstva v več društvih PZS ni več potrebno poravnati dveh članarin v celoti (kategorija članstva D).
  • Člansko zavarovanje bo v letu 2020 sklenjeno pri Generali zavarovalnici (ki je prevzela Zavarovalnico Adriatic Slovenica d. d.). Zavarovalne asistenčne storitve v tujini se še naprej izvajajo preko asistenčnega centra na telefonski številki +386 5 66 28 500.

Zadnja sprememba