Podrobnosti
Datum in ura
1. avgust ob 7:00 - 2. avgust ob 23:00
Zborno mesto
Agrogruda oz. avtosalon Toyota Vič v Ljubljani
Prevoz
z lastnimi avtomobili po dogovoru, cca. 45 EUR se plača voznikom na poti
Strošek
65 EUR plačilo akontacije + preostanek stroška vodenja: 35 EUR za člane PD Lj.-Matica, 55 EUR za člane drugih planinskih društev (najpozneje en dan pred odhodom)
Plačila
v Informacijski pisarni ali na IBAN: SI56 0203 1001 9578 484
Sklicna številka
10110-26
Prijave
izključno pri vodniku prek SMS oz. WhatsApp do petka, 24.7.2026, do 12. ure.
Vodnik
Vyacheslav ‘Slava’ Bezgin
Telefon
031 564 519
E-pošta
vyacheslav_bezgin@hotmail.com
Odsek
Vodniški odsek
Tip aktivnosti
kopna tura
Težavnost
izjemno zahtevna (ferata C-D)
Tip poti
ferata
Primernost
za feratarje s predhodno izkušnjo na feratah zahtevnosti C ali več.
Višinska razlika
do 1100 m
Časovnica
6-11h
Oprema in dokumenti
pohodniška oblačila in obutev, primerna za zelo zahtevne poti oz. ferate, plezalni pas, samovarovalni komplet, feratarske rokavice, popkovina, čelada, pohodne palice (po želji), planinska izkaznica s plačano članarino PZS za 2026, osebni dokument (osebna izkaznica ali potni list).
Opis
Kje: Jugovzhodni Dachstein, eno spanje v hotelu v dolini.
Kaj: Pet ferat, od športnih sten prvega dne do razglednih vrhov Eselstein in Sinabell drugi dan.
Dachstein se zasluženo šteje za feratarski paradiž. S svojimi več kot 20 feratami različnih zahtevnosti ponuja ljubiteljem ferat obilico užitkov.
Prvi dan se bomo po vožnji iz Ljubljane podali na tri zaporedne ferate, ki so speljane v soteski z lepim potokom. Po premagovanju ferat se bomo vrnili v dolino, kjer bomo prespali.
Drugi dan se bomo po zajtrku odpravili na dva vrhova, Eselstein in Sinabell. Najprej po peš poti (cca. 3 ure hoje navzgor), nato po feratah. Po zasluženi pijači v koči nas čakata le še spust v dolino in vožnja domov.
Tura bo izvedena, razen v primeru neugodnih vremenskih razmer ali vremenske napovedi, ki ne omogoča varne izvedbe. Program se lahko zaradi vremena ali razmer na terenu ustrezno prilagodi.
Prijave so izključno pri vodniku prek SMS oz. WhatsApp do zasedenosti mest.
Stroški:
Stroški vodenja: 100 EUR za člane PD Lj.-Matica, 120 EUR za člane drugih planinskih društev.
Prevoz: cca. 45 EUR se plača voznikom na poti.
Spanje v hotelu v dolini: cca. 65 EUR.
Vstopnina v privatno sosesko: okoli 5 EUR.
Prijava je potrjena po vplačilu akontacije v višini 65 EUR na TRR društva.
V primeru odpovedi udeležbe do vključno 24.7.2026 se akontacija vrne le, če si prijavljeni sam zagotovi ustrezno zamenjavo.
V primeru odpovedi udeležbe od 25.7 2026 dalje se akontacija ne vrača. Enako velja, če je po 25. 7. 2026 tura odpovedana s strani vodnika, tudi zaradi neugodnega vremena ali razmer na terenu.
Preostanek stroška vodenja je treba poravnati najpozneje en dan pred odhodom.
