Loading Aktivnosti
Ta aktivnost je že pretekla.

Hahlić je hrib nad Grobničkim poljem in je na skrajnem zahodnem obrobju Gorskega Kotarja.

Malo pod samim vrhom, s katerega je lep pogled na Kvarnerski zaliv, je tudi planinska koča planinskega društva Obruć iz Jelenja. Koča je preko leta redno oskrbovana, med zimsko sezono pa samo ob nedelja in praznikih. Obdana je z vrhovi, ki segajo preko 1300 metrov. Rečani temu predelu hribovja pravijo tudi Grobničke Alpe.

Mi se bomo povzpeli do višine 1158 metrov, če bo čas dopuščal, mogoče malo višje. Naredili bomo ca 800 višinskih metrov in za vzpon porabili okrog dve uri in pol. Zgornji del poti bomo naredili krožno, po krajši bolj strmi do koče, po malo daljši položnejši nazaj. Med potjo navzgor je tudi nekaj malega jeklenic.

Vabljeni!

Zadnja sprememba

Datum:
7. 12. 2019
Čas:
Odsek:

Stane Soklič
Telefon:
soklic.stane@siol.net

Drugo

Tip dogodka
kopna tura
Sklicna številka
Območje
Grobničke Alpe, Hrvaška
Težavnost
lahka
Pot
označena pot
Primernost
za prijatelje potepanj, navzgor je nekaj malega jeklenic!
Višinska razlika
do 800 m
Okvirni časi
5-6 h