Loading Aktivnosti
Ta aktivnost je že pretekla.

Tečaj bo potekal v prvem raztežaju slapov pod Prisankom. Naučili se bomo osnovnih tehnik plezanja v ledu z varovanjem od zgoraj (kot pri športnem plezanju v plezališčih). Ker je poudarek na praktičnem delu, bo vsak opravil po več ponovitev, tako da bo po tečaju sposoben kot drugi v navezi plezati lažje, večraztežajne slapove in kombinirane smeri.

Naučili se bomo nameščanja in pospravljanja lednih vijakov, ter izdelavo abalakova.

TEČAJ LEDNEGA PLEZANJA PRIPOMORE K BOLJŠEMU OBVLADOVANJU CEPINA IN DEREZ TUDI TISTIM, KI HODIJO SAMO NA  SNEŽNE TURE.

V primeru neustreznih vremenskih ali lednih razmer bo tečaj prestavljen v dogovoru s prijavljenimi kandidati.

Zadnja sprememba

Datum:
12. januarja
Čas:
Cena:
€50 – €60
Odsek:

Marko Jurič
Telefon:
marko.juric@amis.net

Drugo

Tip dogodka
usposabljanje
Sklicna številka
Območje
Julijske Alpe
Primernost
za vse, ki želijo spoznati plezanje v slapovih, ali se bolje pripraviti na novo sezono zimskih tur in plezalnih vzponov
Višinska razlika
200 m
Okvirni časi
8 h
Način prevoza
osebni avto
Stroški
50 EUR za člane PD Lj.Matica, 60 EUR za ostale
Oprema
čelada, plezalni pas, dereze, 2 plezalna cepina, gamaše, pohodniške palice in topla oblačila. Manjkajočo opremo lahko posodim.
Prijave
do 7.1.20 vodniku na tel. 041 572 893, oziroma do zasedbe prostih mest. Vplačila v društveni pisarni ali na TR PD Ljubljana-Matica.