Loading Aktivnosti
Ta aktivnost je že pretekla.

Zaradi neugodne vremenske napovedi je tura odpovedana.

Kje: Jugovzhodni Dachstein, eno spanje v koči.

Kaj: ferate Hias (D), Rosina (D), Siega (C/D), Eselstein (D), Sinabell (C/D).

Dachstein se zasluženo šteje za feratarski paradiž. S svojimi več kot 20 feratami različnih zahtevnosti ponuja ljubiteljem ferat obilico užitkov.

Prvi dan se bomo po vožnji iz Ljubljane podali na tri zaporedne ferate, ki so speljane v soseski z lepim potokom. Po premagovanju ferat se bomo po pohodniški poti povzpeli do koče, kjer bomo prespali.

Drugi dan se bomo po zajtrku odpravili na dva bližnja vrhova. Seveda po feratah, kako drugače :) Po zasluženi pijači v koči nas čakata le še spust v dolino in vožnja domov.

Tura bo v vsakem vremenu, razen če bo slaba vremenska napoved za oba dneva. V Dachsteinu je precej zanimivih ferat, in če bo za polovico enega dneva napovedano bolj kislo vreme, se bomo namesto enega izmed planiranih ciljev podali na kakšno drugo ferato oz. bomo izpustili kakšno izmed planiranih ferat.

Prijave so izključno pri vodniku prek SMS oz. WhatsApp, do zasedenosti mest.

Opomba: prestavljeno s 27. avgusta

Začetek:
17. septembra ob 6:00
Konec:
18. septembra ob 23:00
Odsek:

Vyacheslav ‘Slava’ Bezgin
Telefon:
vyacheslav_bezgin@hotmail.com

Drugo

Tip dogodka
kopna tura
Sklicna številka
Območje
Avstrija
Težavnost
zelo zahtevna
Pot
označena pot
Primernost
za vsakogar z ustrezno kondicijo in izkušnjami - zahtevne in zelo zahtevne označene poti (ferate do stopnje D)
Višinska razlika
1300 m
Okvirni časi
6-8 ur na dan
Način prevoza
z lastnimi avtomobili po dogovoru
Stroški
50 EUR za člane PD Lj.-Matica, 70 EUR za člane drugih planinskih društev. Prevoz: cca. 35 EUR se plača voznikom na poti. Vstopnina v privatno sosesko: cca. 4 EUR. Nočitev v koči (se plača na lokaciji): cca. 30 EUR oz. cca. 60 EUR polpenzion.
Oprema